10 C
Skopje
26/02/2021 | 13:04

Георгиев: Одбраната на светската титула ја почнувам со „Љупчо Неделковски“!

Димитар Георгиев, двократен светски шампион, на Меѓународнит меморијален турнир „Љупчо Неделковски“ во Виница ќе се бори со Мухамед Јилдиз од Турција, во лоу кик...

„Љупчо Неделковски“ во Виница!

На 31 јануари по пети пат ќе се одржи Меѓународниот меморијален турнир „Љупчо Неделковски“ во Виница со почеток од 18 часот, во организација на...

Волчја упорност на два прста од Прилеп! (ВДЕО)

Волчјиот живот не е лесен, макар бил и кикбоксер. Шегата настарана, но членовите на Кик бокс клубот „Волк“ од Прилеп покажуваат што е приврзаност кон...

Димитар Георгиев: Неуспесите се предизвик за светски титули! (ВИДЕО)

Некогаш очекувањата се попусти ако претходно имало неуспеси. Но, малкумина се оние што нуспехот го сметаат за голем предизвик и од него изникнуваат како...

Кикбоксерите на Светскиот куп во Хрватска!

Македонските кик боксери овој викенд ќе настапат на Светскиот куп ,,Хрватска опен “ кој ќе се оддржи во Макарска од 12 до 14 декември....

Кикбоксерите во нов поход на Европа

На Европското првенство во кик бокс за дисциплините лајт контакт, кик лајт, поинт фајт и музичи форми во Марибор, Словенија, од 18 до 25...

Бронзениот Ивановски на прием во АСМ

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денес го прими Мики Ивановски, кој на последното Европско првенство кик бокс во Билбао, Шпанија,...

Неделковска: Очекуваме висок пласман на ЕП

Македонската кик бокс репрезентација интензивно се подготвува за сениорското Европско првенство од 18 до 26 октомври во Билбао, Шпанија, во ринговни дисциплини-лоу кик, К-1...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...

Мајк Тајсон повика на бојкот на новaтa биографскa документарна серија

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија на стрим-платформата Хулу за неговиот живот. „Најавата на Хулу за снимање на неовластена...

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...