6 C
Skopje
19/04/2021 | 06:21

Ивановски и Георгиев на профи-меч во Варшава против Рута и Вичовски!

На 17 и 18 април во Врашава, Полска, нашите репрезентативци во кик бокс Мики Ивановски и Кристина Стојчевска ќе имаат професионални мечеви  во К-1...

Кикбосерот Александар Димовски-Димса: БК Пелистер ми е во срцето, а одам на медал од...

Александар Димовски – Димса (1982) е атрактивен кикбоксер, македонски репрезентативец, кој делува надмоќно во рингот. Досега има осум борби, при што заблежал седум победи...

Кик бокс првенство: Кај сениорите без изненадувања, „гладијаторите“ од Штип и Неготино во добро...

На Државното првенство во кик бокс што се одржа во Штип во кадетска, јуниорска и сениорско конкуренцијапрвенство, посебно кај сениорите немаше поголеми изненадувања. Ненад Манојловски...

Кикбоксерите за државните титули ќе се борат во Штип!

КБФМ(Кик боксинг федерацијата на Македонија, во соработка со Кик боксинг клубот Гладијатор од Штип, го организираат државното првенство во Штип. Штипјани подолго време не следеле...

Кик бокс лига во Македонија!?

Дали Македонија е зрела да има лига натпревари во кик бокс?! Прашање што се почесто поставува откако нашите кикбосери остварија врвни резултати на светските...

Драган Атанасов: Борбите не завршија со нокаути поради одложувањето на турнирот!

Легнаа и емоциите и страстите по Меморијалниот турнир „Љупчо Неделковски“ што во саботата се одржа во Виница, а Мики Ивановски беше прогласен за најдбар...

„Љупчо Неделковски“ низ објективот на Миливој Јованчевски!

  За момент ќе се обидеме да ви ја пренесеме атмосферата од Меморијалниот турнир „Љупчо Неделковски“ во Виница на 31 јануари преку објективот на Миливој...

Мики Ивановски го освои „Љупчо Неделковски“!

Мики Ивановски е прогласен за најдобар кикбоксер на Меморијалниот турнир „Љупчо Неделковски“ што се одржа вечерва во Виница. Носителот на бронзениот медал од Европското првенство,...

Во Виница се е подготвено- се чека настапот на кикбоксерите!

  Се е подготвено во Виница да почне Меморијалниот кик бокс турнир „Љупчо Неделковски“. Средбите ќе почнат во 18 часот. На Меѓународнит меморијален турнир „Љупчо Неделковски“...

МОК го поддржува кик боксот, како можен олимписки спорт во 2024 година

Во просториите на Македонскиот олимписки комитет, се одржа официјална средба на која присуствуваа претседателите на Македонската и на Турската Кик боксинг федерација, г-ѓа Александра...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...