6 C
Skopje
17/04/2021 | 07:59

Јуниорот Бобан Илиоски стана сениорски првак во лоу кик!

Денес во Скопје се одржа Државното првенство во кик бокс во повеќе дисциплини (кик лајт, лоу кик, поинт фајт) и различни возрасни категории. Учествуваа...

Македонија ја „избрка“ светската шампионка, а таа стана генерален директор во Лондон!

Во почетокот на 90-тите години на минатиот век на мала врата, срамежливо, навлегуваше кикбоксот на спортскат сцена во нашата земја. Тоа беше предизвик за...

Кикбоксерите го поминаа мерењето и ги чекаат дуелите! (ВИДЕО)

Утре во Врашава се одржува двомечот Полска-Македонија во професионален кик бокс на„ДСФ кикбоксинг челинџ“ настанот. Мики Ивановски се среќава со Камил Рута, Димитар Геориев со Лукаш...

Мики Ивановски: Ќе го победам Рута пред неговите навивачи, иако има добар десен директ!

Носителот на бронзениот медал од Европското првенство во кик бокс во Билбао, Шапнија, Мики Ивановски, во сабота на 18 април во Варшава, Полска, има...

Кристина Стојчевска:Само вистинските мажи можат да се справат со силни и храбри жени!

На 18 април во Врашава, Полска, на „ДСФ кикбоксинг челинг“, Кристина Стојчевска (1993) ќе се бори против Дорота Годизна во К-1, како дел двомечот...

Георгиев: Полската публика нема да зажали, пак ќе не бара!

На 17 и 18 април во Врашава, Полска, нашите репрезентативци во кик бокс Мики Ивановски и Кристина Стојчевска ќе имаат професионални мечеви  во К-1...

Кикбоксерите по успехот на „Бихаќ опен 2015“ на прием во АСМ!

По успехот на Европскиот куп „Бихаќ опен 2015“, каде што беа освоени 15 медали (4 златни, 5 сребрени 6 бронзени), претставниците на Кик бокс федерацијата...

Стојковски: Варадинова, Илиоски, Николовски-генерација за големи предизвици!

Алексанадар Стојковски е еден од тренерите што ги предводеше нашите кикбоксери на Европскиот куп „Бихаќ опен 2015“ во Босна и Херцеговина каде што освоија...

Илиоски и Стојчевска ги предводат младите кикбоксери на „Бихаќ опен 2015“!

Македонските кикбоксери од деннес до недела ќе настапат на Европскиот куп,,Бихаќ Опен 2015“ во Босна и Херцеговина.  Македонија, однонсно клубовите ќе ги претставуваат млади...

Ивановски и Георгиев на профи-меч во Варшава против Рута и Вичовски!

На 17 и 18 април во Врашава, Полска, нашите репрезентативци во кик бокс Мики Ивановски и Кристина Стојчевска ќе имаат професионални мечеви  во К-1...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Чекор поблиску со спектаклот! Џошуа и Фјури го одбраа местото за одржување на мечот...

Еди Херн, главниот организатор на боксерскиот спектакл помеѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, потврди дека обете страни го прифатиле предлогот за местото. Сопственикот на...

Нгану ќе биде во аголот на Камару Усман во борбата против Масвидал

Камару Усман беше дел од тимот на Нгану кога камерунскиот удирач ја освои титулата во тешка категорија на УФЦ минатиот месец во судир против...

Нунеш ќе брани една од титулите на УФЦ 265

Мега-судирот за титулата во перо категорија нè чека на лето. Шампионката Аманда Нунеш ќе се пресмета со Хулијана Пења на УФЦ 265 на 7...

Нгану демонстрира сила на стомачните мускули (ВИДЕО)

Френсис Нгану, кој е шампион на УФЦ во тешка категорија, ја демонстрира силата на неговите стомачни мускули. На тренинг, Камерунецот го принуди борецот Рајдер...

Ли ја одбрани титулата за 73 секунди на ОНЕ на ТНТ 2 (ВИДЕО)

Шампионот во лесна категорија на ОНЕ шампионатот, Кристијан Ли забележа уште една одбрана на титулата. 22-годишниот борец се соочи со Тимофеј Настјухин во главната...

Фјури се инспирира со цитат од Библијата пред борбата со Џошуа

Тајсон Фјури, шампионот во тешка категорија ВБЦ, се инспирира со цитат од Библијата. 32-годишниот боксер објави видео во кое напорно тренира за борбата со...

Немков и Дејвис поминаа на мерењето за Белатор 257 (ВИДЕО)

Помина мерењето за Белатор 257 што ќе се одржи за 24 часа во Конектикат. Во главната борба шампионот во тешка категорија Вадим Немков ќе...