13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:37

Државно првенство кик бокс: Илиоски супериорно, успешен камбек на Цветков, Ристевски сигурен (ФОТО)

На Државното првенство во кик бокс првиот ден немаше некои поголеми изнендувања кај сениорите во Неготино. Бобан Илиоски (-75 кг) во лоу кик уште еднаш...

Кик бокс првенството во Неготино со хумана димензија за Илија Таневски

Трикратниот светски првак во кик бокс, Димитар Ѓоргиев, со голема благородна идеја со неговиот клуб Гладијатор и Кик боксинг федерацијата на Македонија. Шампионите се...

Будо-Кавадарци, Гладијатор-Скопје, Гладијатор-Штип, Ас…меѓу најуспешните на ДП во кик бокс за јуниори и кадети

  На Државното првенство за јуниори и кадети во кик бокс кое се одржа во Штип во организација КБК ,,Гладијатор “ учествуваа 172 спортисти од...

Македонија со 4 кикбоксери на Светското првенство за кадети и јуниори

Денеска македонската кик бокс репрезентација со четворица натпреварувачи отпатува на Светското првенство за кадети и јуниори на ВАКО во Лидо Диесело, Италија, од 15...

Претседателот на КБФМ ќе го потпише договорот за ЕП со ВАКО

Претседателот на Кик боксинг федерацијата на Македонија, Дејан Митровски, денеска отпатува на состанокот на Бордот на претседатели на ВАКО во Инзбрук, Австрија, каде што...

Никола Нацев: Очекувам медал и од СП во кик бокс!

  Никола Нацев беше прогласен за најдобар кадет во Штип во 2017 година. Има само 14 години. Член е на кик бокс клубот Гладијатор во Штип....

Македонија со 15 кик бокс клубови на „Балкан бест фајтерс“ во Ниш

Од 15-17 ноември се одржува Меѓународниот кик бокс турнир „Балкан бест фајтерс“ во Ниш, Србија, кој воедно...

Кикбоксерите ќе настапат на „Балкан опен 2016“ во Тешањ

Македонските кикбоксери од повеќе наши клубови ќе настапат на Меѓународниот отворен куп „Балкан опен 2016“ во Тешањ-Босна и Херцеговина. Нашите 24 кикбоксери од Скопје, Штип,...

Миа Тодорова најнадежен спортист на „Вечер за жените во спортот“ (ФОТО)

Миа Тодорова е избрана за најнадежен спортист на „Вечер за жените во спортот“ на невладината организација ТАКТ.

Даниел Стефновски: Во Суперкомбат не виделе толку талентирано момче како мене!

Даниел Стефановски изминатиов викенд и приреди голема радост на македонската јавност со експресната победа со нокаут над Јану Да Круз од Гвинеа Бисао на...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...