6 C
Skopje
17/04/2021 | 06:20

20 години во кик боксот: Кирил Нацев од Гладијатор- Штип (ФОТО)

Кик бокс клубот Гладијатор од Штип го прослави 20 роденден и 18 години членство во Светската кик бокс организација ВАКО, како дел од Кик...

Резултати: Тиквешки кик бокс турнир во Демир Капија (ФОТО)

Синоќа се одржа вториот „Тиквешкиот кик бокс турнир“ во Демир Капија во организација на Кик бокс клубот Будо со учество на 50-тина натпреварувачи од кик...

Тоше Цветков-Гладијаторот што сака да биде најдобар профи кикбоксер!

Љубовта кон кик боксот се јавила како резултат на поагресивниот начин на борба, поголемиот адреналин и чуството за победа, за разлика од другите спортови,...

КБФМ: Неделковска е променета заради несогласување за работењето како претседател, протестно писмо за таблата...

Пред неколку дена објавивме дека претседателката на Балканската кик бокс унија, Александра Неделковска, е променета од функцијата без објаснување, која е прв човек на...

Кубин, Димовски и Димиќ се борат на Сплендид Гран при (ФОТО)

Тројца македонски кикбосери ќе настапат на профи турнирот Сплендид Гран при во Бечиќи кај Будва и тоа: Милан Кубин, Александар Димовски и Слаѓан Димиќ. Црногорецот...

Тоше Цветков со нови сили и памет се подготвува за борбата во Германија

Тоше Цветков е сестран спортист во боречките спортови и во оваа 2016 година имаше повеќе настапи во ММА, кик бокс и бокс. Иако не...

Викторија Варадинова го помина мерењето, утре е пресметката со Милјанчевиќ (ФОТО)

Викторија Варадинова успешно го помина мерењето за професионалниот меч во К1 на кик бокс спектаклот во Нови Сад на „Купот на нациите“. Пред утрешната...

Викторија Варадинова за изборот на спортист на годината: Зарем јас не сум штипско дете!?

Големата македонска кик бокс надеж, Викторија Варадинова, која во 2017 година постигна завидни резултати на меѓународната и домашната сцена реагира на изборот на спортист...

Шампион е најуспешен на Државното кик бокс превнство пред Будо-Кавадарци и Тим Зоран (ФОТО)

За најуспешен кик боксинг клуб на првото Државното првенство во кик бокс во 2018 година за сите возрасни категории на татами и во ринг...

Хадис Рамадани: Ова ми е 11 борба и очекувам 11 победа!

Хадис Рамадани на 29 сeптември ќе се обиде да го сочува епитетот на непобедлив кикбоксер на швајцарскиот ринг во мечот со Леонардо Плукино од...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Чекор поблиску со спектаклот! Џошуа и Фјури го одбраа местото за одржување на мечот...

Еди Херн, главниот организатор на боксерскиот спектакл помеѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури, потврди дека обете страни го прифатиле предлогот за местото. Сопственикот на...

Нгану ќе биде во аголот на Камару Усман во борбата против Масвидал

Камару Усман беше дел од тимот на Нгану кога камерунскиот удирач ја освои титулата во тешка категорија на УФЦ минатиот месец во судир против...

Нунеш ќе брани една од титулите на УФЦ 265

Мега-судирот за титулата во перо категорија нè чека на лето. Шампионката Аманда Нунеш ќе се пресмета со Хулијана Пења на УФЦ 265 на 7...

Нгану демонстрира сила на стомачните мускули (ВИДЕО)

Френсис Нгану, кој е шампион на УФЦ во тешка категорија, ја демонстрира силата на неговите стомачни мускули. На тренинг, Камерунецот го принуди борецот Рајдер...

Ли ја одбрани титулата за 73 секунди на ОНЕ на ТНТ 2 (ВИДЕО)

Шампионот во лесна категорија на ОНЕ шампионатот, Кристијан Ли забележа уште една одбрана на титулата. 22-годишниот борец се соочи со Тимофеј Настјухин во главната...

Фјури се инспирира со цитат од Библијата пред борбата со Џошуа

Тајсон Фјури, шампионот во тешка категорија ВБЦ, се инспирира со цитат од Библијата. 32-годишниот боксер објави видео во кое напорно тренира за борбата со...

Немков и Дејвис поминаа на мерењето за Белатор 257 (ВИДЕО)

Помина мерењето за Белатор 257 што ќе се одржи за 24 часа во Конектикат. Во главната борба шампионот во тешка категорија Вадим Немков ќе...