17 C
Skopje
26/02/2021 | 13:34

КБК Каринг спасот од изгор летото го најде на кејот на Вардар!

Кик бокс клубот Каринг од Скопје подготовките за новата сезона ги прави на најосвежувачкото место во претоплото Скопје, кејот на Вардар.  Подготовки ќе им требаат...

Бобан Илиоски ќе се бори со светскиот првак Александар Менковиќ

Нашиот кик бокс ас Бобан Илиоски вечерва на својот Фејсбук соопшти дека неговата борба на 5 декмври на кик бокс спектаклот „Куп на нациите“...

Александар Димовски-Димса: Морам прво да ја завршам работата со Примислав, па да одам СП!

Репрезентативецот на Македонија во кик бокс, Александар Димовски-Димса од КБК Самурај од Битола,во дисциплината лоу кик во тешка категорија ненадејно доби силен противник, тоа...

Андреј Георгиев: Хадис го изнервира противникот и ја наметна својата тактика (ФОТО)

Хадис Рамадани во саботата ја забележа деветата победа во деветиот настап на професионалниот кик бокс ринг против многу поискусниот Владрин Игришта. Борбата се одржа на Фајт...

Бобан Илиоски: Верувам во себе и очекувам победа (ФОТО)

Бобан Илиоски успешно го мина мерењето за професионалниот меч Милош Бајовиќ. Тие утре ќе ги одмерат силите кик бокс настанот во Нови Сад Пилот настан...

Варадинова и Илиоски на кик бокс спектаклот „Куп на нациите“

Викторија Варадинова и Бобан Илиоски на 5 декмври треба да настапат кик бокс спектаклот „Куп на нациите“ во Нови Сад, Србија, во К1, по...

Македонски кикбоксери ќе настапат на Светскиот куп „Аустриан опен“

Светската кик бокс федерација на 29 мај во Виена го организира Светски куп во кик бокс „Аустраин опен“, на кој ќе настапат четири борци...

Светскиот првак Даниел Стефановски во мај излегува на мегдан во Русија или во Кина

  Светскиот шампион на Суперкомбат во К-1, Даниел Стефановски, наредниот меч го најавува за мај. „Имам многу покани, па ќе видам кога ќе се борам, но...

Шампион најуспешен на 2.Државно кик бокс првенство, Гладијатор втор, Сенсеи трет (ФОТО)

КБК Шампион е најуспешен клуб на 2.Државно кик бокс првенство за сите возрасти кое викендов се одржа во Спортскиот центар  „Борис Трајковски“ во Скопје,...

Дејан Митровски за ЕП: Задоволен сум од резултатите, пожртвуваноста и желбата за победа на...

Викедов заврши Европското првенство во кик бокс за кадети и јуниори на кое македонските репрезентативци освоија 10 медали – 3 сребрени и 7 бронзени....

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...

Мајк Тајсон повика на бојкот на новaтa биографскa документарна серија

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија на стрим-платформата Хулу за неговиот живот. „Најавата на Хулу за снимање на неовластена...

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...