6 C
Skopje
26/02/2021 | 22:52

Шампион е наjуспешен клуб на Првото национално првенство во кик бокс, Гладијатор втор, Будо...

КБК Шампион од Скопје е најуспешен кикбокс клуб со 22 златни од вкупно 29 медали на Првото национално кик бокс првенство за 2021 година...

Утре, Државно првенство во кик бокс

Утре во Скопје се одржува Државното првенство во кик бокс. Ова е кик бокс натпревар по речиси една година, поради пандемијата на коронавирусот.

Кик бокс маитаи федерацијата на Македонија се оградува од нелегалните кик бокс настани во...

Кикбокс маитаи федерацијата на Македонија преку официјално соопштение се огради од неколку нелегално одржани кик-бокс турнири во...

Зоран Петковски: Појавувањето на Д Стронгест вориорс е добро и позитивно за македонскиот кикбокс

Д Стронгест вориорс е најмладиот кик бокс клуб на македонската сцена, но со многу искусен тренер и поранешен голем натпреварувач, Зоран Петковски. Повеќе работи...

Викторија Варадинова го помина мерењето, утре е пресметката со Милјанчевиќ (ФОТО)

Викторија Варадинова успешно го помина мерењето за професионалниот меч во К1 на кик бокс спектаклот во Нови Сад на „Купот на нациите“. Пред утрешната...

Миа Тодорова – најдобрата млада спортистка за 2019-та, се бори како лав и ветува...

Миа Тодорова ќе ја памети 2019 година по двете бронзи - на Европското кик бокс првенство за деца, кадети и јуниори во...

Пашоски и Митровски градат ефикасни системи за повеќе области (ВИДЕО/ФОТО)

Деновиве по повод неговиот 67 роденден д-р Славе Пашоски носител на мајсторски карате појас 8 Дан имаше интересен спаринг-тренинг со претседателот на Кик бокс...

Дејан Митровски – Урко: Верувам дека Бобан Илиоски ќе извојува победа, никогаш не бил...

Бобан Илиоски на 23 февруари во Варна, Бугарија, се бори за европската титула на ВАКО-ПРО во К-1 против бугарскиот кикбоксер Јордан Јанков. Фактички ова...

Кик бокс репрезентацијата отаптува на Европското првенство во Унгарија

Македонската кик бокс репрезентација денеска отпатува на Европското јуниорско првенство кое почнува денеска и ќе трае до...

Перо Антиќ вечерва одржа кик бокс тренинг кај Иле Ристески

Првиот македонски кошаркар кој заиграл во НБА, Перо Антиќ, ја искористи приликата да скокне во Скопје по мечот  Евро лигата меѓу Црвена ѕвезда и...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...