4 C
Skopje
07/03/2021 | 00:12

Бобан Илиоски успешно го мина мерењето за мечот со Тодоровиќ (ФОТО)

Бобан Илиоски успешно го мина мерењето за утрешната пресметка со Никола Тодоровиќ на Арена фрајдеј најт кикбоксинг фајтс настанот во Белград. Нивниот меч е во...

Митровски: Боби е подготвен за борбава, одиме на победа!

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март ќе ги одмери силите со Србинот Никола Тодоровиќ на Арена фрајдеј најт кикбоксинг фајтс...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Шампион е наjуспешен клуб на Првото национално првенство во кик бокс, Гладијатор втор, Будо...

КБК Шампион од Скопје е најуспешен кикбокс клуб со 22 златни од вкупно 29 медали на Првото национално кик бокс првенство за 2021 година...

Утре, Државно првенство во кик бокс

Утре во Скопје се одржува Државното првенство во кик бокс. Ова е кик бокс натпревар по речиси една година, поради пандемијата на коронавирусот.

Зоран Петковски: Појавувањето на Д Стронгест вориорс е добро и позитивно за македонскиот кикбокс

Д Стронгест вориорс е најмладиот кик бокс клуб на македонската сцена, но со многу искусен тренер и поранешен голем натпреварувач, Зоран Петковски. Повеќе работи...

Сетфановски: Ова е време за регенарција на телото, се подготвувам на отворено за новите...

Во време кога се е застанато и кога сите тешко им паѓа пандемијата со коронавирусот светскиот шампион во кик бокс на Супер Комбат и...

Бобан Илиоски: Верувам во себе и очекувам победа (ФОТО)

Бобан Илиоски успешно го мина мерењето за професионалниот меч Милош Бајовиќ. Тие утре ќе ги одмерат силите кик бокс настанот во Нови Сад Пилот настан...

Илиоски против Бајовиќ на 27 декември во Нови Сад

Бобан Илиоски се соочи со ново одложување на борба која требаше да се одржи на 27 декември во Белград, Србија. За среќа, на истиот...

Дејан Митровски – Урко: Повеќе медали на првенствата на ВАКО и ИФМА и учество...

Претседателот Дејан Митровски - Урко по реизборот за претседател на Кик бокс маитаи федерацијат ана Македонија им се заблагодари на членовите на КМФМ за...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб: Роналдо се соочува само со еден страв во својот живот

УФЦ-шампионот Хабиб Нурмагомедов е добар пријател со Кристијано Роналдо, а меѓусебната почит двајцата ја покажале веќе неколку пати пред јавноста. Хабиб и ѕвездата на...

Фросина Рајковска-херој на денот, златен медал на „Софија опен“

Фросина Рајковска блесна на Меѓународниот таеквонодо турнир „Софија опен“ од Г-1 серијата и освои златен медал во јуниорска конкренција -42кг. До златото Рајковска стигна...

Клариса Шилдс е недостижна уште во една категорија

Клариса Шилдс е неприкосновен светски шампион уште во една категорија. Доминаторката во женскиот бокс си ја додаде и титулата во полусредна категорија на онаа...

Зауреланд за пресметката Хрговиќ-Хантер: Борбата нема да е лесна

Нисе Залуерлaнд, кој е копромотор на Филип Херговиќ, изјави дека на неговиот боксер ќе му биде тешко во пресметката со Мајкл Хантер. „Хантер е борец....

Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со ТКО во последната рунда (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион во бокс Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со технички нокаут во 12-тата рунда. Француската надеж во тешка категорија ја освои...

Блахович и Адесања го минаа мерењето (ВИДЕО)

Јан Блахович се покажа како потежок од Израел Адесања за нивниот судир, главната борба на УФЦ 259, што ќе се одржи вечерва во Лас...

Како Мухамед Али : 75-годишна баба се бори со болест со бокс (ВИДЕО)

75-годишната Ненси ван дер Стратен од Белгија го привлече вниманието на целиот свет со својот тренинг во боксерската сала. Поранешната дизајнерка на мебел живее во...