Кикбокс маитаи федерацијата Македонија учествува на првата ВАКО работилница за развој на националните федерации

Кикбокс маитаи федерацијата Македонија учествува на првата ВАКО работилница за развој на националните федерации од 25-27 септември 2020 година. Работилницата се одржува во Истамбул, Турција, во заедничка организација на ВАКО и Турската кикбоксинг федерација. Поради моменталната состојба со ковид-пандемијата во...

Признание за Дејан Митровски – Урко од ИАММА „Октагон“ (ФОТО)

Меѓународна академија за мешани боречки вештини Oктагон му врачи признание на Македониа Дејан Митровски – Урко, селектор на кик бокс репрезентацијата и претседател Кибокс маитаи федерцаијата на Македониjа, „Меѓународен тренер по мешани борешки вештини од највисој ранг црн појас...

Пашоски и Митровски градат ефикасни системи за повеќе области (ВИДЕО/ФОТО)

Деновиве по повод неговиот 67 роденден д-р Славе Пашоски носител на мајсторски карате појас 8 Дан имаше интересен спаринг-тренинг со претседателот на Кик бокс маитаи федерцаијата на Македонија и селектор на репрезентацијата Дејан Митровски – Урко. Многумина ќе се запрашаат...

Историско снимка – Зоран Петковски го освојува првиот сребрен медал за Македонија на ЕП...

Се појави видео со историско значење за македонскиот кикбокс, односно освојувањето на првиот сребрен медал на Европското првенство во кик бокс во Белград во 1996 година од страна на Зоран Петковски. „Конечно, со помош на Дејан Костов дојдов до мојата...

Мечот за одбрана на светската титула на Даниел Стефановски презакажан за декември

Борбата на Даниел Стефановски за одбрана на светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип е презакажана за декември. Како што не извести Стефановски преместувањето на борбата е поради пандемијата на коронавирусот. Реванш средбата која ќе се одржи...

СуперКомбат објави официјален плакат на Даниел Стефановски

Даниел Стефановски на 21 август ќе ја брани светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип во Констанца – Романија. Романската промоција објави официјален плакат со нашиот шампион. „Тоа ќе биде последниот меч на Аалекс Филип. Јас ќе сум 100...

ВАКО со плакат го најави Балканското кик бокс првенство во Скопје

Од 25 до 27 септември во Скопје ќе се одржи Балканското кик бокс првенство за кадети, јуниори и сениори, а по тој повод излезе плакатот за шампионатот. Натпреварувачите ќе се борат за медали во дисциплините кик лајт, поин фајт (постари...

Стефановски: Ќе гледам да го нокаутирам Филип во првата рунда и тоа да му...

Вчера објавивме дека Даниел Стефановски ќе ја брани светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип. Како што не извести светскиот првак реванш средбата ќе се одржи во Констанца – Романија, на 21 август. Стефановски борбата ја најави...

Даниел Стефановски ќе ја брани светската титула против Алекс Филип

Даниел Стефановски ќе ја брани светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип. Ова е реванш средба која ќе се одржи во Констанца – Романија. Засега датумот не е прецизиран. Нашиот кикбоксер на Фејсбук кратко напиша: „Се вративме. СуперКомбат титула...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање на поединечните  спортовиги исправија пред огромен предизвик стручните лица и водечките луѓе на спорстките федерации...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Вежбајте го Каратето како Карате До, како вистинска Будо вештина

Суштината на занимавањето со Карате До како духовна боречка вештина. Прво, основно и постојано-Карате До е исклучиво БУДО вештина а не спорт. Да, може да...

Последни објави

Тај Туиваса го заврши Струве во првата рунда

Тај Туиваса ја исполни довербата што му ја даде УФЦ. Претходно оваа година, организацијата го ослободи поради серија од три последователни порази. Таи имаше...

Брутално убиен поранешен ММА борец (ВИДЕО)

Во безумен напад во кафе бар поради кавга за земјиште брутално бил изрешетан поранешниот ММА борец од Дагестан, Шамил Абдулмуслимов. Вооружените напаѓачи влегле во...

Васо Бакочевиќ со нокаут до деби победа во „бокс со голи раце“: Заеби ММА,...

Васо Бакочевиќ од Полска се враќа со атрактивна победа. Популарниот „Психопат“ го нокаутира Полјакот Дариуш Руткиевич во втората рунда од своето деби во „бокс...

Скандал на мерењето на Хабиб? Се случи голема, можеби10-тина милиони скапа грешка (ВИДЕО)

Многумина се оние на кои нешто им беше сомнително при официјалното мерење за УФЦ 254, а славниот нутриционист Мајк Долче е еден од оние...

Боксер се борел 5 рунди со скршена вилица (ВИДЕО)

Австралиски боксер издржа 5 рунди во рингот со брутална повреда. Бенџамин Хусеин ги шокираше навивачите и професионалците ширум светот откако остана со скршена вилица на...