СуперКомбат објави официјален плакат на Даниел Стефановски

Даниел Стефановски на 21 август ќе ја брани светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип во Констанца – Романија. Романската промоција објави официјален плакат со нашиот шампион. „Тоа ќе биде последниот меч на Аалекс Филип. Јас ќе сум 100...

ВАКО со плакат го најави Балканското кик бокс првенство во Скопје

Од 25 до 27 септември во Скопје ќе се одржи Балканското кик бокс првенство за кадети, јуниори и сениори, а по тој повод излезе плакатот за шампионатот. Натпреварувачите ќе се борат за медали во дисциплините кик лајт, поин фајт (постари...

Стефановски: Ќе гледам да го нокаутирам Филип во првата рунда и тоа да му...

Вчера објавивме дека Даниел Стефановски ќе ја брани светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип. Како што не извести светскиот првак реванш средбата ќе се одржи во Констанца – Романија, на 21 август. Стефановски борбата ја најави...

Даниел Стефановски ќе ја брани светската титула против Алекс Филип

Даниел Стефановски ќе ја брани светската титула во К-1 на Суперкомбат против Алекс Филип. Ова е реванш средба која ќе се одржи во Констанца – Романија. Засега датумот не е прецизиран. Нашиот кикбоксер на Фејсбук кратко напиша: „Се вративме. СуперКомбат титула...

Дејан Митровски: Репрезентативците мора да бидат подготвени, но држвата мора да им помогне на...

Пандемијата на коронавирусот ги парализира сите спортски активности, а со денешното укинување на забраната за движење (полицискиот час) и претходно донесените протоколи за ативирање на поединечните  спортовиги исправија пред огромен предизвик стручните лица и водечките луѓе на спорстките федерации...

Неделковски за Димса: Сигурен сум,кога и да се случи, дека светската титула ќе бидe...

Александар Димовски – Димса требаше на 4 април пре дсвоите битолчани да се бори за појасот на реномиранта промоција Кинг оф кингс во К-1 против Гркот Михаил Карамускетас. Но, се пропадна поради коронавирусот. Димса за големиот успех и можноста да...

Урим Саити против Џевад Потурак на КОК во Битола, Димосвки се бори за светската...

На големиот кик бокс настан во Битола на реномираната литванска промоција Кинг од Кингс (КОК) потврдена фајт-картата и покрај борбата на Александар Димовски – Димса за светската титула во тешка категорија против...

Александар Димовски: Каде би се борел за светската титула, ако не пред моите битолчани!

По официјалната објава на промоцијата Кинг оф кингс дека Аледксандар Димовски – Димса ќе се бори за светската титула во тешка категорија во К-1на 4 април во Битола против Гркот Михаил Карамускетас,...

Димса ќе се бори со Гркот Карамускетас во Битола

Официјално е објавен мечот на Александар Димовски – Димса со Гркот Михаил Карамускетас светски шампион во тешка категорија за прмоцијата Кинг оф кингс. Мечот ќе се одржи на 4 април...

Резултати: Шампион пред Гладијатор и Тим Зоран на Првото национално кик бокс првенство (ФОТО)

Најуспешен кик бокс клуб на Првото национално кик бокс првенство за 2020 година за сите возрасни категории (татами – кик лајт, ринг– лоу кик и К1) е КБК Шампион од Скопје со...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Карате удар – Усман Нурмагомедов ММА и Абдурахим Идризи карате (ВИДЕО)

ММА зема се поголем замав во боречките спортови, при што добрата комбинација од повеќе спортови дава успешни резултати. Неодамна братучедот на Хабиб Нурмагомедов, Усман...

Шабан Трстена: На 10 август го остварив мојот најголем сон – освоив златен олимписки...

На овој ден македонската и југословенската јавност се израдува на златниот медал на Шабан Трстена на Олимписките игри во Лос Анџелес 1984 година. Ова...

Хабиб Нурмагомедов: Сè оди според планот

Хабиб Нурмагомедов вели дека сè оди според планот во подготовките за неговиот следен меч. „Орелот“ ќе слета во октагонот на УФЦ 254 во меч за...

Мечот меѓу Тајсон и Џонсон е преместен за ноември

Егзибицискиот меч меѓу легендите Мајк Тајсон и Рој Џонс е преместен за 28 ноември. Не е јасна причината за оваа одлука. Тие требаше да...

Во Русија ќе прават галавечер во чест на Абдулманап (ВИДЕО)

Непоразениот шампион во лесна категорија во УФЦ, Хабиб Нурмагомедов ќе биде гостин на ММА галавечерта во Русија во спомен на неговиот татко. На почетокот на...