18 C
Skopje
06/05/2021 | 22:07

Буакав – мај тај тренинг (ВИДЕО)

Иако не е на врвот на неговата кариера, Буакав Банчамек останува едно од најпопуларните имиња во светот на кик и тајландскиот бокс. 34-годишниот Тајланѓанец се...

Кикбоксерите го почнуваат походот на Европа

Македонската кик бокс репрезентација ги започнува настапите на сениорското Европско првенство во Билбао, Шпанија, во ринговни дисциплини-лоу кик, К-1 и фулконтакт. Под водство на селекторот...

Никола Нацев и Антонио Петров се враќаат со бронзи од Сараево (ФОТО)

Кикбоксерите на Гладијатор од Штип освоија две бронзи на Меѓународниот кик бокс турнир „ВАКО Гран при БиХ“ во Сараево. Бронзите ги освоија Никола Нацев...

Јодснаклаи против Манхоеф

Јодсанклаи Фаертекс поради повреда на коленото ја пропушти целата 2016 година. 31-годишниот Тајланѓанец ќе се врати на Кунлун 57 против Седрик Манхоеф на 26 февруари...

Три финалиња и 7 бронзени медали за Македонија на Европското првенство во кик бокс

Тројца македонски кикбоксери ќе се борат за златниот медал на Европското првенство за кадети и јуниори во Скопје. Тоа се Азрет Зекири во лајт...

Четворица кикбоксери на Шампион ќе се борат на Светскиот куп во Будимпешта

  На Светскиот кик бокс куп во Будимпешта, Унгарија“ ќе настапат четворица натпреварувачи на КБК Шмапион од Скопје. Светскиот куп е клупско првенство и ќе...

Кик бокс првенство: Кај сениорите без изненадувања, „гладијаторите“ од Штип и Неготино во добро...

На Државното првенство во кик бокс што се одржа во Штип во кадетска, јуниорска и сениорско конкуренцијапрвенство, посебно кај сениорите немаше поголеми изненадувања. Ненад Манојловски...

Дарко Чатлески: Среќен се сум за големиот успех – првото место на Илиоски и...

На Светскиот куп „Аустриан опен“ во саботата во Виена во организација на Светската кик бокс федерација Трајче Илиоски од КБК Шампион од Прилеп го...

Живковиќ го оствари својот сон: Во родниот Ниш ја освои титулата првак на Европа!

ФФЦ-овецот Стеван Живковиќ во петокот во родниот град Ниш ја освои титулата на шампион на Европа! Живковиќ во четири рунди на поени го победи...

Легендарниот Саенчаи го забележа првиот нокаут во 2020 година (ВИДЕО)

Безвременската мај тај легенда Саенчаи ја забележа првата нокаут победа во 2020 година. Иако изминатата година не беше богата во однос на настапите на 40-годишниот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Мејведер ја исфрли свршеницата, му смета да тренира – била премногу скеси

Легендарниот американски боксер Флојд Мејведер ја исфрли свршеницата Ана Монро од вилата во Лас Вегас за да може подобро да подготви за борбата против...

Таеквондо репрезентативците заминаа во Софија по олимписка норма

Во Софија од 7 до 9 мај се одржуваат квалификации за Олимписките игри во Токио, а во секоја категорија само двајцата финалисти обезбедуваат олимписка...

Вердум и Фереира точни на мерењето за ПФЛ 3, Делија и Пајиќ ќе се...

Поминаа мерењето за ПФЛ 3 настанот што ќе се одржи за неколку часа во Њyџерси. Во главната борба ќе ги видиме легендата Фабрицио Вердум...

Прохаска се искачи на ранг-листата по победата над Рејес, а Ракиќ падна

Јиржи Прохаска направи феноменален скок на ранг-листата во полутешка категорија на УФЦ. Причината за ова е нокаутот што Чехот го забележа против Доминик Рејес...

Отпуштениот Санчез: Од УФЦ ќе се обидат да ме убијат!

Диего Санчез е загрижен за својот живот по конфликтот со УФЦ. Ветеранот беше отпуштен од организацијата. Сега, повеќе од сè, тој сака средба со Дана...

Јоана Јеџејчик со ужасна повреда на ногата (ФОТО)

Joана Јеџејчик, поранешната УФЦ шампионка, повеќе од една година е надвор од октагонот. Полската воинка е поразена во последните четири одбрани на титулата. Поради коронавирусот,...

Ковингтон се подигра со Мек Грегор: Тој е кловн

Шампионот во полусредна категорија на УФЦ Колби Ковингтон го нападна Конор Мек Грегор заради изјавите за шампионска борба. Ковингтон е главен предизвикувач за шамоинската титулат...