18 C
Skopje
06/05/2021 | 21:17

Претседателот на Кикбокс маитаи федерацијата на Македонија м-р Дејан Митровски-Урко со обраќање до д-р...

Претседателот на Кикбокс маитаи федерацијата на Македонија овој пат медиумски, се обраќа до д-р Караџовски - претседател на Комисијата за заразни болести (КЗВ) со...

Бадр Хари против Аркадиуш Вжосек на Глори 78

Легендата на кик боксот Бадр Хари се враќа во рингот. 36-годишниот Мароканец ќе се бори против Аркадиуш Вжосек на Глори 78 на 17 јули...

Шампион најуспешен македонски клуб на Меѓународниот кик бокс куп „Трофеј на Белград“ (ФОТО)

Кик бокс клубот Шампион од Скопје со освоени 11 медали - 8 златни, 2 сребрени и 1 бронзен е најуспешен македонски клуб на Меѓународниот...

Митровски: Извонреден резултат на „Трофеј на Белград“ во услови на дискриминација, отворети ги салите...

Во услови на селективни рестриктивни мерки поради корона пандемијата и забрана за одрзување на тренинзи во индивидуалните спортови во кои припаѓа и кикбоксот, македонските...

Кире Лазаров на кик бокс тренинг со селекторот Дејан Митровски – Урко

Македонскиот ракометен ас Кире Лазаров својата кондиција ја одржува и кога е на одмор и далеку од сите ракометни обврски, па така беше и...

Пашоски и Митровски градат ефикасни системи за повеќе области (ВИДЕО/ФОТО)

Деновиве по повод неговиот 67 роденден д-р Славе Пашоски носител на мајсторски карате појас 8 Дан имаше интересен спаринг-тренинг со претседателот на Кик бокс...

Борјан Трајков со четири победи за еден час супериорно прв, Стефанија Тодорова втора на...

Борјан Трајков јуначки се бореше на „ВАКО Гран при БиХ“ во Сараево па ниту судиите не можеа да му го одземат златниот медал на...

Резултати: Шампион пред Гладијатор и Тим Зоран на Првото национално кик бокс првенство (ФОТО)

Најуспешен кик бокс клуб на Првото национално кик бокс првенство за 2020 година за сите возрасни категории...

Луис Јунг ја искористи предноста на домашниот ринг противТоше Цветков

Кикбосерот Тоше Цветков синоќа во Карлсруе се сретна со Луис Јунг од Германија во категоријата над 95 килограми во К-1 на настанот „Карлсруе Фајт...

Погледнете ја борбата на Миа Тодорова на ЕП во Унгарија

Миа Тодорва прикажана одлична борба на Европското првенство за деца, кадети јуниори во Гиор, Унгарија, во јуниорска конкуренција, но...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Таеквондо репрезентативците заминаа во Софија по олимписка норма

Во Софија од 7 до 9 мај се одржуваат квалификации за Олимписките игри во Токио, а во секоја категорија само двајцата финалисти обезбедуваат олимписка...

Вердум и Фереира точни на мерењето за ПФЛ 3, Делија и Пајиќ ќе се...

Поминаа мерењето за ПФЛ 3 настанот што ќе се одржи за неколку часа во Њyџерси. Во главната борба ќе ги видиме легендата Фабрицио Вердум...

Прохаска се искачи на ранг-листата по победата над Рејес, а Ракиќ падна

Јиржи Прохаска направи феноменален скок на ранг-листата во полутешка категорија на УФЦ. Причината за ова е нокаутот што Чехот го забележа против Доминик Рејес...

Отпуштениот Санчез: Од УФЦ ќе се обидат да ме убијат!

Диего Санчез е загрижен за својот живот по конфликтот со УФЦ. Ветеранот беше отпуштен од организацијата. Сега, повеќе од сè, тој сака средба со Дана...

Јоана Јеџејчик со ужасна повреда на ногата (ФОТО)

Joана Јеџејчик, поранешната УФЦ шампионка, повеќе од една година е надвор од октагонот. Полската воинка е поразена во последните четири одбрани на титулата. Поради коронавирусот,...

Ковингтон се подигра со Мек Грегор: Тој е кловн

Шампионот во полусредна категорија на УФЦ Колби Ковингтон го нападна Конор Мек Грегор заради изјавите за шампионска борба. Ковингтон е главен предизвикувач за шамоинската титулат...

Марихуаната веќе не е забранета од Спортската комисија на Флорида

Претседателот на УФЦ, Дана Вајт ја поддржува намерата да се олабават прописите за марихуана за спортистите во организацијата. Малку по малку, спортските комисии се...