Шест медали за Макпетрол на „Златен појас на Чачак“ (ФОТО)

Каратистите на Макпетрол освоија 6 медали - 2 златни, 2 сребрени и 2 бронзени на силниот Меѓународен турнир „Златен појас на Чачак“ во Србија,...

Заборски и Павлов ги одмерија силите со светската елита на Топ тен во Сараево,...

Викендов во Сараево се одржа првиот Топ тен турнир на Гранд при Сараево со учество на 12 најдобри каратисти од светот (во извонредна организација,...

29 медали за македонските каратисти на Гранд при Сараево-Топ тен, злата за Хаџикимов и...

Македонски каратисти од повеќе клубови настапија на Гранд при Сараево – Топ тен и освоија вкупно 29 медали – 12 златни, 4 сребрени и...

Матеј Белистојаноски освои злато и сребро на Гранд при Словачка (ФОТО)

Матеј Белистојаноски повторно демонстрираше врвна форма и на Гранд при Словачка освојувајќи два медала - златен и сребрен. Нашиот каратист настапи во две категории за...

Данило Божовиќ и Јована Мицовска со одлични борби до сребра на Гранд при Кроација

Јуниорите на Макпетрол Данило Божовиќ и Јована Мицовска прикажаа одлични борби во попладневниот дел на Меѓународниот карате турнир Гранд при Кроација во Самобор, Хрватска,...

Олимпик спорт постигна голем успех на Гранд при Кроација – трет во вкупниот пласман

Олимпик спорт е трет во вкупниот пласман на Меѓународниот турнир Гранд при Кроација во Самобор, Хрватска, со 2 златни и 1 сребрен медал. Но превиот...

Златни медали за Белистојаноски и Милева, сребра за Алиу и Ангеловски на Гранд при...

Матеј Белистојаноски (-60 кг) од Спорт 94 го освои вториот златен медал во У-21 на Меѓународен карате турнир Гранд при Кроација во Самобор, Хрватска,...

Златен медал за Стефан Стојановиќ на Гранд при Кроација

Стефан Стојановиќ потврдува дека е во добра форма пред Европското превнство. Тој денеска на Меѓународен карате турнир Гранд при Кроација во Самобор, Хрватска, го...

Андреј Стојчевски со најдобар палсман на Гранд при Кроација, ја имаше бронзата в рака

Андреј Стојчевски денес оставри најдобар пласман од македонските каратисти на големиот Меѓународен карате турнир Гранд при Кроација во Самобор, Хрватска, освојувајќи го петтото место...

Македонка освои шест медали на Карате купот „Светослав Иванов“ во Ќустендил (ФОТО)

Изминатиов викенд Карате клубот Македонка од Штип учествуваше на 10. Kарате куп „Светослав Иванов" во Ќустендил, Бугарија, при што освои 6 медали – 1...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Усик: Тајсон Фјури се плаши од мене

Украинскиот боксер Александр Усик верува дека шампионот на ВБЦ во тешка категорија Тајсон Фјури се плаши од него. Фјури веќе објасни зошто не сака да...

Волкановски, Адесања и останатите имаа соочување за УФЦ 276 (ВИДЕО)

Овој викенд ќе се одржи УФЦ 276 и ќе ги има мечевите за титулата во средна и перо категорија. Главната средба на вечерта ќе биде...

Џудистот Шерифовски поразен во првата средба на Медитеранските игри

На петтиот ден од Медитеранските игри во претпладневната програма на борилиштето се појави џудистот Еди Шерифовски. Тој во категоријата до 81 килограм во првото коло...

Усик пред реваншот против Џошуа: Не се борам за пари или за некое признание

Aлександр Усик вели дека не се бори за парите кои му се нудат на реваншот против Ентони Џошуа кој во август ќе го предводи...

Дана Вајт: Џонс се враќа против Нгану или Миочиќ

Претседателот на УФЦ, Дaна Вајт, истакна дека ѕвездата на организацијата и поранешен шампион во полутешка категорија (до 93 килограми), Американецот Џон Џонс е блиску...

Непоразен Кубанец се закани дека ќе го нокаутира Дионтеј Вајлдер

Непоразениот кубански боксер во тешка категорија Франк Санчез (20-0, 13 КО) ја објави својата желба да се бори со ѕвездата Дионтеј Вајлдер (42-2-1, 41...

Сприрковска ќе бара шанса за медал друго европско првенство

Марија Спирковска не стигна да се бори за бронзен медал на Европското првенство во борење за У-20 во Рим, Италија, откако во репасажот беше...