5 C
Skopje
19/04/2021 | 04:50

Глигор Петков немоќен против Никола Маловиќ во репасажот на Премиер лигата

Глигор Петков не успеа во репасажот да го подобри пласманот на Карате 1 Премиер лигата во Париз, Франција, бидејќи во првиот меч од репасажните...

Глигор Петков во репасаж на Премиер лигата во Париз, на Ангела Мојсовска и...

Глигор Петков има шанси и за поголем пласман на премиерното издание на Карате 1 Премиер лигата во Париз, Франција, откако Јапонецот Рјутаро Арага се...

Бронзен медал за Марио Свинарски на Карате 1 Младинската лига

Марио Свинарски (-68 кг) освои бронзен медал на Карате 1 Младинската лига во Венеција, Италија, во јуниорска...

Само Ангела Мојсовска со победа на Премиер лигата во Мадрид (втор ден)

И во вториот ден каратистите на Карате 1 Премиер лигата во Мадрид, Шпанија, немаа многу успех. Ангела...

По една победа на Павлов и Заборски на Премиер лигата во Мадрид

Првиот ден на Карате 1 Премиер лигата многу не не израдува, бидејќи настапија четворица каратисти од нашата...

Емил Павлов шампион на Премиер лигата во Москва

Емил Павлов (-60 кг) славеше со 3-1 е во финалето на Карате 1 Премиер лигата во Москва, против Турчинот Ерај и го освои златниот...

Павлов утре се бори за златниот медал, денес разочарувачки настап на нашите каратисти

Ако вчера се чувствуваме горди на успехот на македонскиот карате репрезентативец Емил Павлов кој се пласира во финалето на Карате 1 Премиер лигата во...

Емил Павлов ќе се бори за златниот медал на Премиер лигата во Москва

Македонскиот карате репрезентативец Емил Павлов е во финалето на Карате 1 Премиер лигата во Москва, откако совлада имиња како Даглас Бросе Калвис Калинис и...

Само Берат Јакупи се враќа со победа од Премиер лигата во Токио

Само една победа  на нашите каратисти на Карате 1 Премиер лигата во Токио, Јапонија, и тоа за Берат Јакупи кој убедливо го совлада Србинот...

Павлов и Јованоска ги завршија настапите на Премиер лигата во Токио

Во есенскиот дел на Карате 1 Премиер лигата во Токио, Јапонија, Емил Павлов и Пуликсенија Јованоска ги завршија настапите. Павлов загуби од српскиот каратист Марко...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...