Павлов и Јованоска ги завршија настапите на Премиер лигата во Токио

Во есенскиот дел на Карате 1 Премиер лигата во Токио, Јапонија, Емил Павлов и Пуликсенија Јованоска ги завршија настапите. Павлов загуби од српскиот каратист Марко Антиќ со 2-3, кој потоа беше поразен во наредниот меч, така што не доби надеж...

Матеј Белистојаноски петопласиран на Карате 1 младинската лига

Само Матеј Белистојаноски (-45 кг, У-14) во синоќешните и денешните натпревари на Карате 1 младинската лига во Умаг-Хрватска, имаше забележителен настап. Матеј во борбата за бронзениот медал е поразен од Јапонецот Харуки...

Сребрен медал за Недим Шакири на Светската младинска лига во Умаг

Недим Шакири (-40 кг, У-14) загуби во финалето со 0-3 од Даниел Симоненко од Украина на Карате 1 младинската лига во Умаг, Хрватска. Сепак, ова е голем успех за младиот Шакири, затоа што сребрениот медал во...

Недим Шакири ќе се бори за златниот медал на Карате 1 младинската лига во...

Актуелниот балкански шампион Недим Шакири (-40 кг) во конкуренција на У-14 се пласира во финалето на Карате 1 младинската лига во Умаг, Хрватска. За златниот медал ќе се бори со Даниел Симоненко...

Одлично издание на Александар Неделковски во Светската младинска лига, ќе жали за бронзата

Aлександар Неделковски забележа многу добар пласман во силна светска конкуренција на Младинската светска карате лига, односно Карате 1 лигата за млади во Умаг-Хрватска, освојувајќи го петото место во кати за јуниори.

Премиер лигата во Шангај ќе се памети само по победата на Емил Павлов

Карате 1 Премиер лигата во Шангај – Кина за нашите каратисти е лош сон, бидејќи остварија само една победа која ја забележа Емил Павлов. Резултати Кати Пуликсенија Јованоска прв круг 23,54 (16,52+7,02) – петта -60 кг Емил Павлов – Даулет Шимирбеков (Казахстан) 4-2 Емил...

Четворица каратисти на Премиер лигата во Шангај

Македонските каратисти Емил Павлов, Ненад Келебиќ, Берат Јакупи и Пуликсенија Јованоска викендов ќе настапат на Карате 1 Премиер лигата во Шангај – Кина. Нашите репрезентативци ги водат тренерот на репрезентацијата...

Прилепската тројка освои сребро, а ќе жали за златото на Карате 1 Серија А...

Прилепската тројка Маријана и Мишела Димоски и Киријана Камческа која настапува за Австралија имаше исклучително изедначен финален меч со иранскиот состав, а златниот медал и избега за 0,26 поени, со што го освоија вториот сребрен...

Азиз Исмаил и Доан Османи имаа под две победи на Карате 1 Серија А...

Каратистите до 75 килограми стигнаа до третото коло на Карате 1 Серија А турнирот во Истанбул. Азиз Исмаил и Доан Османи имаа по две победи, а Петар Заборски една. Исмаил со малку среќа ќе се бореше во репасажот Во Истанбул...

Маријана Димоска 17-та во кати поединечно од 173 натпреварувачки во Истанбул

Македонската Австралијанка Маријана Димоска стигна до трета група на Карате 1 Сериај А лигата во Истанбул, односно во борбата за полуфиналето беше 5 во групата со исти резултат како Јапонката Сае Таира...
- Advertisement -Колекцијата пролет-лето во ГТЦ и Сити мол

Од наш агол

Инстинктивна самоодбрана – улична самоодбрана со Златко Неделковски (ВИДЕО)

Инстинктивната самоодбрана - позната и како улична самоодбрана е наменета за луѓе кои што не практикуваат боречки вештини и спортови воопшто. Самоодбраната во основа...

Последни објави

Кормиер: Мек Грегор – Силва е поголем меч од Џонс – Нгану

Даниел Кормиер гори од љубопитност да го види Конор Мек Грегор против Андерсон Силва. Силва неодамна го предизвика Мек Грегор на социјалните медиуми и Ирецот...

Тајсон Фјури: Јас сум белец, па сум бил жртва на расизам

Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, вели дека и покрај тоа што е белец, честопати бил цел на расизам во Велика Британија...

Џон Џонс „ги воспитува“ хулиганите на протестите во САД (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во полутешка категорија и еден од најдобрите борци на сите времиња, Џон Џонс излезе да протестира против убиството на Џорџ Флојд. Џонс...

Бруно Канети се степал со разбојници, но е застрелан во гради! (ФОТО)

Аргентинскиот ММА-борец, Бруно Канети е сместен во болница откако бил застрелан во гради, откако двајца вооружени разбојници се обиделе да му го украдат моторот. Двајца...

Мејвејдер е најдобариот боксер во историјата

Специјализираниот портал за бокс „BoxRec“ го прогласи Флојд Мејведер за најдобар боксер во историјата. Мејвејдер во кариерата не загубил ниту еден меч. во пензија...