1 C
Skopje
03/03/2021 | 06:55

Петар Спасеновски – светлата страна во Премиер лигата, ќе се бори за бронза

Петар Спасеновски ќе се бори за бронзениот медал на Карате 1 Премиер лигата во Дубаи. Спасеновски имаше шанса за пласман во финалето, но во полуфиналната...

Само две победи за нашите картисти во Дубаи на Премиер лигата

Емил Павлов по повредата го имаше првиот официјален настап на Карате 1 Премиер лигата во Дубаи, ОАЕ,...

Глигор Петков немоќен против Никола Маловиќ во репасажот на Премиер лигата

Глигор Петков не успеа во репасажот да го подобри пласманот на Карате 1 Премиер лигата во Париз, Франција, бидејќи во првиот меч од репасажните...

Глигор Петков во репасаж на Премиер лигата во Париз, на Ангела Мојсовска и...

Глигор Петков има шанси и за поголем пласман на премиерното издание на Карате 1 Премиер лигата во Париз, Франција, откако Јапонецот Рјутаро Арага се...

Бронзен медал за Марио Свинарски на Карате 1 Младинската лига

Марио Свинарски (-68 кг) освои бронзен медал на Карате 1 Младинската лига во Венеција, Италија, во јуниорска...

Само Ангела Мојсовска со победа на Премиер лигата во Мадрид (втор ден)

И во вториот ден каратистите на Карате 1 Премиер лигата во Мадрид, Шпанија, немаа многу успех. Ангела...

По една победа на Павлов и Заборски на Премиер лигата во Мадрид

Првиот ден на Карате 1 Премиер лигата многу не не израдува, бидејќи настапија четворица каратисти од нашата...

Емил Павлов шампион на Премиер лигата во Москва

Емил Павлов (-60 кг) славеше со 3-1 е во финалето на Карате 1 Премиер лигата во Москва, против Турчинот Ерај и го освои златниот...

Павлов утре се бори за златниот медал, денес разочарувачки настап на нашите каратисти

Ако вчера се чувствуваме горди на успехот на македонскиот карате репрезентативец Емил Павлов кој се пласира во финалето на Карате 1 Премиер лигата во...

Емил Павлов ќе се бори за златниот медал на Премиер лигата во Москва

Македонскиот карате репрезентативец Емил Павлов е во финалето на Карате 1 Премиер лигата во Москва, откако совлада имиња како Даглас Бросе Калвис Калинис и...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...