13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:01

Симон Антиќ е „Големиот победник“ на Карате 1 Премиер лигата (ФОТО)

Симон Антиќ ја освои Карате 1 Премиер лигата. Член на Карате клубот  Макпетрол од Скопје денеска во Окинава, Јапонија  на последниот турнир од светска...

Наташа Стефановска ја одбрани честа на македонското карате-бронзен медал во Премиер лигата!

Наташа Стефановска (-61 кг) од Макпетрол го освои бронзениот медал на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург, откако во долучувачката борба во репасажо ја...

Во „македонската категорија“ на Симон Антиќ за малку му избега медалот во Салзбург!

Во „македонската категорија“ на Симон Антиќ (Макпетрол) за малку му избега бронзениот медал на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург, Австрија. Во решавачката борба...

Енес Смаилагиќ стигна до 1/4 финалето во Слазбург!

На првиот ден од натпреварите во Карате 1 Премиер лигата во Салзбург-Австрија, од сите наши натпреварувачи најдалеку стигна Енес Смаилагиќ (Цветан Димов) во категоријата...

Заборски: Двата најреномирани клуба имаа забележителен настап во Кобург!

За настапот на Карате 1 Премиер лигата во Кобург-Германија на нашите каратисти, каде што Томе Тодоровски го освои бронзениот медал по неговото враќање на...

Томе Тодоровски се враќа со бронзен медал од Премиер лигата во Германија!

Томе Тодоровски од Макпетрол го освои бронзениот медал во категоријата до 67 килограми на вториот ден од Карате 1 Премиер лигата во Кобург, Германија,...

Азис Исмаил е најпријатното изненадување во Кобург на Премиер лигата!

Азис Исмаил (-75 кг) од КК Металург е најпријатното изненадување на Карате 1 Премиер лигата во Кобург, Германија, од македонските претставници и тоа во...

Уширо мавашигери нокаутот на Јагчи – најатрактивен во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Карате 1 Премиер лигата во Истанбул заврши, но ќе биде запаметена по атрактивниот нокаут што го приреди Серкан Јагчи од Турција во категоријата до...

Злато и сребро за каратистите во Истанбул, Крстевски добар во „македонската категорија“!

Успешен ден за македонските каратисти на Карате 1 Премиер лигата во Истанбул, женскиот ката тим освои златен медал, а Берат Јакупи (-84 кг) сребрен. Вчера...

Златен медал за ката тимот во Истанбул од Премиер лигата!

Ката тимот на Ронин од Прилеп го освои златниот медал на Карате 1 Премиер лигата во Истанбул. Пуликсенија Јовановска и Мишела и Мраијана Димоски во...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...