5 C
Skopje
19/04/2021 | 05:05

Берат Јакупи одличен-ќе се бори за бронзениот медал, Енес Смаилагиќ во добра форма во...

Берат Јакупи утре ќе се бори за бронзениот медал во категоријата до 84 килограми на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург. Утре Емил Павлов...

Емил Павлов во финалето на Премиер лигата во Салзбург, Наташа Стефановска ќе се бори...

Емил Павлов од КК Штип се пласира во финалето на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург, Австрија, каде што ќе се сретне со Србинот Марко...

На женскиот ката тим за малку му избега финалето, ќе се бори за бронза...

Репрезентативниот ката тим во состав Маријана и Мишела Димоски и Пуликсенија Јовановска (сите од Ронин), во полуфиналето на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург-Австрија,...

Рафаел Агаев и Дамијан Кинтеро ѕвезди на Карате 1Премиер лигата во Дубаи (ВИДЕО)

Рафаел Агаев и  Дамијан Кинтеро го одбележаа турнирот во Дубаи од Карате 1 Премиер лигата. Агаев (Азербејџан) го освои првото место во категоријата до 75...

Енес Еркан-патот до првото место во Париз (ВИДЕО)

Турскиот репрезентативец Енес Еркан имаше забележителен настап на Карате 1 Премеир лигата- „Опен Париз 2016“ и го освои првото место совладувајќи го во финалето...

Резултати и видеа од „Опен Париз 2016“ – Премиер лига (ВИДЕО)

Ова се резултатите од „Опен Париз 2016“,  односно од првиот турнир на Карате 1 Премиер лигата во 2016 година.  https://youtu.be/rtOhOY2Hg44          FEMALE KATA           1              SHIMIZU KIYOU ...

Тежок нокаут на Рафаел Агаев во Париз (ВИДЕО)

Еден од најдобрите светски каратисти, Рафаел Агаев од Азербејџан, денеска беше тешко нокаутиран од Французинот Деви Дона на „Опен Париз 2016“ на Карате 1...

Минимален пораз на Берат Јакупи на премиерата на Премиер лигата

Единствениот наш каратист на отворањето на Карате 1 Премеир лигата во Париз, Франција, Берат Јакупи, загуби минимално во првото коло со 0-1 од домашниот натпреварувач Абду...

10 настани во Карате 1 Премиер лигата

Еве го распоредот на Карате 1 Премиер лигата за 2016 година. Да потсетиме дека нашиот Симон Антиќ (Макпетрол) стана „Големиот победник“ во категоријата до 84...

Симон Антиќ: Потврда за мојата работа со години е оваа награда!

Направивме краток разговор со победникот во Карате 1 Премиер лигата во категоријата – 84 килограми, Симон Антиќ, од Карате клубот Макпетрол од Скопје. На...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...