4 C
Skopje
06/03/2021 | 23:55

Павлов со скршен прст, Иво Цветковски со медал во Истанбул!

Носителот на бронзениот медал од Европските игри во Баку, Емил Павлов (-60 кг), го скрши прстот во репасажот при водтсво до 2-0 против Русинот...

Прилeпската тројка освои уште еден медал за Австралија на Премиер лигите

Прилепските девојки освоија уште еден медал за Австралија на Карате 1 Премиер лигити, овој пат во Дубаи....

Глигор Петков во репасаж на Премиер лигата во Париз, на Ангела Мојсовска и...

Глигор Петков има шанси и за поголем пласман на премиерното издание на Карате 1 Премиер лигата во Париз, Франција, откако Јапонецот Рјутаро Арага се...

Премиер лига: Нашите каратисти максимум со една победа во Лајпциг

Македонските каратисти денеска не беа многу успешни во есенското коло од Карате 1 Премиер лигата во Лајпциг, Германија, во многу голема конкуренција. Можеби Димитар...

Наташа Стефановска ја одбрани честа на македонското карате-бронзен медал во Премиер лигата!

Наташа Стефановска (-61 кг) од Макпетрол го освои бронзениот медал на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург, откако во долучувачката борба во репасажо ја...

Карате 1 Младинската лига во Венеција нова шанса за престиж

Од утре до недела на Карате 1 Младинската лига во Каорле-Венција, Италија, ќе настапат неколку млади каратисти од Македонија. Да потсетиме дека на Карате 1...

Симон Антиќ е „Големиот победник“ на Карате 1 Премиер лигата (ФОТО)

Симон Антиќ ја освои Карате 1 Премиер лигата. Член на Карате клубот  Макпетрол од Скопје денеска во Окинава, Јапонија  на последниот турнир од светска...

Петар Спасеновски светла точка во Гвадалахара на Карате 1 А серија лигата

  Светла точка на денешниот настап на нашите каратисти на Карате 1 А серија лигата во Гвадалахара, Шпанија, е Петар Спасеновски од Металург кој имаше...

Матеј Белистојаноски со бронзата на Карате 1 Младинската лига во Венеција и ја спаси...

  Само најмалдиот Матеј Белистојановски (-45 кг) успеа да ја одбрани честа на македонското карате на Карате 1 Младинската лига во Каорле-Венција, Италија, освојувајќи го...

Енес Еркан-патот до првото место во Париз (ВИДЕО)

Турскиот репрезентативец Енес Еркан имаше забележителен настап на Карате 1 Премеир лигата- „Опен Париз 2016“ и го освои првото место совладувајќи го во финалето...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб: Роналдо се соочува само со еден страв во својот живот

УФЦ-шампионот Хабиб Нурмагомедов е добар пријател со Кристијано Роналдо, а меѓусебната почит двајцата ја покажале веќе неколку пати пред јавноста. Хабиб и ѕвездата на...

Фросина Рајковска-херој на денот, златен медал на „Софија опен“

Фросина Рајковска блесна на Меѓународниот таеквонодо турнир „Софија опен“ од Г-1 серијата и освои златен медал во јуниорска конкренција -42кг. До златото Рајковска стигна...

Клариса Шилдс е недостижна уште во една категорија

Клариса Шилдс е неприкосновен светски шампион уште во една категорија. Доминаторката во женскиот бокс си ја додаде и титулата во полусредна категорија на онаа...

Зауреланд за пресметката Хрговиќ-Хантер: Борбата нема да е лесна

Нисе Залуерлaнд, кој е копромотор на Филип Херговиќ, изјави дека на неговиот боксер ќе му биде тешко во пресметката со Мајкл Хантер. „Хантер е борец....

Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со ТКО во последната рунда (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион во бокс Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со технички нокаут во 12-тата рунда. Француската надеж во тешка категорија ја освои...

Блахович и Адесања го минаа мерењето (ВИДЕО)

Јан Блахович се покажа како потежок од Израел Адесања за нивниот судир, главната борба на УФЦ 259, што ќе се одржи вечерва во Лас...

Како Мухамед Али : 75-годишна баба се бори со болест со бокс (ВИДЕО)

75-годишната Ненси ван дер Стратен од Белгија го привлече вниманието на целиот свет со својот тренинг во боксерската сала. Поранешната дизајнерка на мебел живее во...