4 C
Skopje
27/02/2021 | 01:37

Бронзен медал за Симон Антиќ во Алмере и одлично издание на Несторoвски!

Симон Антиќ (Макпетрол) во се подобро издание, го освои третото место во Алмере, Холандија, на Карате 1 Премиер лигата. Антиќ во категоријата до 84 килограми...

Моника Стефановска ќе се бори за бронза на Премиер лигата, Крстевски и Корболучи извонредни

Моника Стефановска донесе разведрување кај нашите каратисти на Карате 1 Премиер лигата во Ротердам, Холандија, затоа што само таа утре ќе се бори за...

Симон Антиќ е „Големиот победник“ на Карате 1 Премиер лигата (ФОТО)

Симон Антиќ ја освои Карате 1 Премиер лигата. Член на Карате клубот  Макпетрол од Скопје денеска во Окинава, Јапонија  на последниот турнир од светска...

Матеј Белистојаноски со бронзата на Карате 1 Младинската лига во Венеција и ја спаси...

  Само најмалдиот Матеј Белистојановски (-45 кг) успеа да ја одбрани честа на македонското карате на Карате 1 Младинската лига во Каорле-Венција, Италија, освојувајќи го...

Емил Павлов е во финалето на Премиер лигата во Салзбург, Фахик Весели во репасаж

Емил Павлов се пласира во финалето на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург во категоријата до 60 килограми. Во борбата за златото ќе се...

Емил Павлов ја совои Премиер лигата во Слазбург

Емил Павлов го освои златниот медал на Карате 1 Премиер лигата во Салзбург во категоријата до 60...

Петар Спасеновски – светлата страна во Премиер лигата, ќе се бори за бронза

Петар Спасеновски ќе се бори за бронзениот медал на Карате 1 Премиер лигата во Дубаи. Спасеновски имаше шанса за пласман во финалето, но во полуфиналната...

Марија Петровска и Андреј Ангеловски освоија бронзи на Младинската Карате 1 лига во Софија

Марија Петровска  и Андреј Ангеловски освоија бронзени медали на Карате 1 Младинската лига во Софија,Бугарија. Вчера освоивме три бронзени медали и со денешните два тоа...

Моника Стефановска го постигна најдобриот женски резултат во Премиер лигата

Моника Стефановска може да жали што добриот финиш во репасажот не го ктуниса со боронзен медал во Карате 1 лигата – Серија А во...

Емил Павлов шампион на Премиер лигата во Москва

Емил Павлов (-60 кг) славеше со 3-1 е во финалето на Карате 1 Премиер лигата во Москва, против Турчинот Ерај и го освои златниот...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...