Петар и Симона Заборски поразени на стартот на Медитеранските игри, судиите му пресудија на...

Двајца од тројцата македонски претставници во карате на Медитеранските игри во Оран, Алжир ги имаа своите настапи. Братот и сестрата Петар Заборски и Симона Заборска...

Македонија настапи со двајца каратисти на Карате 1 младинската лига во Лимасол

Македонија настапи со двајца каратисти на Карате 1 младинската лига во Лимасол, Кипар. Во силна конкуренција нашите каратисти забележаа една победа и два порази. На Младинската...

И Ангела Мојсовска не го помина првиот круг на Премиер лигата во Фуџаирах

Со настапот на Ангела Мосјовска македонските каратисти го завршија првиот турнир оваа година на Карате 1 Премиер лигата во Фуџаирах, Обединетите Арапски Емирати, при...

Спасеновски ги заврши настапите на Премиер лигата во Фуџаирах, преостануваат борбите на Мојсовска

Во денешните настапу на македонските каратисти на Карате 1 Премиер лигата во Фуџаирах, Обединетите Арапски Емирати, ќе забележиме победа и пораз на Петар Спасеновскиод...

Петар Заборски забележа победа, реми и пораз на Премиер лигата во Фуџаирах

Петар Заборски имаше солиден настап во првиот овогодишен настап на Карате 1 Премиер лигата во Фуџаирах, Обединетите Арапски Емирати, со една победа, реми и...

Емил Павлов со нерешена борба и пораз на Премиер лигата во Фуџаирах

Емил Павлов во групата 6 на Карате 1 Премиер лигата во Фуџаирах, Обединетите Арапски Емирати, имаше еден нерешен резултат и пораз. Средбата на Павлов со...

Познати противниците на каратистите на Премиер лигата во новиот формат

Македонските каратисти ги добија противниците на Карате 1 Премиер лигата во Фуџаирах, Обединетите Арапски Емирати, од 18 до 20 февруари. Ова е прва Премиер лига...

Реџеп Рушити со три победи Рудина Али со две на Карате 1 Младинската лига...

На Карате 1 Младинската лига во Венеција настапија тројца наши каратисти, а Реџеп Рушити од Куштрими остави најдобар впечаток со три победи во исклучитлено...

Магдалена Божиновска имаше добар настап и четири победи на Светската младинска лига

Магдалена Божиновска прикажа одлични борби на Карате 1 Mалдинската лига на ВКФ во Пореч, при што извојува четири победи и може да жали што...

Добар дебитантски настап на Враклески и Стојчевски на Карате 1 Младинската лига во Пореч...

На Карате 1 Mалдинската лига на ВКФ во Пореч, настапија неколку наши каратисти, а Јован Враклески и Андреј Стојчевски од КК Кизаме од Скопје...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Лук Рокхолд: УФЦ е мафија која сака да те згази

Овој викенд Лук Рокхолд се враќа во октагонот по тригодишна пауза, ќе соочи со Пауло Коста. Тие ќе се сретнат на главниот настан на...

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...