Каратето и кик боксот се поканети да направат презентација за вклучување на Олимпијадата во...

Каратето и кик боксот се боречките вештини кои се поканети да направат презентација со барање за вклучување на Олимпијадата во Лос Анџелес во 2028...

Дејан Милошевски – Чобачо велнес шампион на Нортвестерн Универзитетот

Уште едно прознание за нашиот каратист во САД, Дејан Милошевски – Чобачо. Дејан Милошевски е претставен како велнес шампион на Нортвестерн Универзитетот. Во објаснувањето се...

Каратето е покането да го претстави својот став за вклучување на Олимпијадата во Лос...

Мотоспортот, крикетот и каратето се меѓу деветте спортови поканети од Лос Анџелес 2028 да го претстават својот став за вклучување на Олимпијадата. Бејзбол-софтбол, лакрос, брејк, кик-бокс,...

Ученикот на Борче Лескаровски Сирил Маилефер освои бронза на ЕУИ, каде што шампион е...

Вчера информиравме дека нашиот каратист Давид Петков ја освои шампионската титула во категоријата до 67 килограми во борби на Европските универзитетски игри (ЕУИ) во...

Машкиот кумите тим е шампион на Европските универзитетски игри (ФОТО)

Македонскиот кумите тим ја совлада екипата на Државната Харкив академија за физичка култура од Украина со 3-1 во финалето на Европските универзитетски игри во...

Златен медал за Давид Петков на Европските универзитетски игри (ФОТО)

Давид Петков го освои златниот медал на Европските универзитетски игри во Лоџ, Полска, откако во финалето го соволада Гарбиел Паула Матијас од Португалија со...

Давид Петков е во финалето, бронза за Ангела Мојсовска на Европските универзитетски игри

Давид Петков обезбеди уште едно финале за македонската карате репрезентација на Европските универзитетски игри во Лоџ, Полска, а Ангела Мојсовска се закити со бронзен...

Машкиот кумите тим ќе се бори за златниот медал на Европските универзитетски игри

Машкиот тим во борби на македонската универзитетска карате репрезентација се пласира во финалето на Европските универзитетски игри кои се одржуваат во Лоџ, Полска. Давид Петков,...

Емил Павлов остана без медал на Светските игри

Емил Павлов не оствари добар резултат на Светските игри во Бирмингем, САД. Павлов во Б групата забележа три порази, прво од Бразилецот Винициус Фигуеира, потоа...

Познати противниците на Емил Павлов на Светските игри

Емил Павлов денес ги почнува борбите на во Бирмингем, САД, на 11. Светски игри. Нашиот каратист е во Б групата, а борбите ги зпаочнува против...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...

Погледнете го отворениот тренинг на Усик, Џошуа, Жанг… ; Хрговиќ не учествуваше (ВИДЕО)

Се поблиску е саботниот боксерски спектакл во Џеда. Големиот настан во Саудиска Арабија го предводи реваншот во кој Украинецот Александр Усик ги брани шампионските...

Тренерот на Чимаев: Не можам да му ја контролирам агресијата

Тренерот на Хамзат Чимаев (11-0) Андреас Михаел призна дека за време на тренингот му дава можност на борецот да биде тоа што навистина е....