5 C
Skopje
19/04/2021 | 05:35

Бојан Костов ќе се бори златниот медал на Европското првенство во Данска, Стојановиќ загуби...

Бојан Костов ќе се бори за златниот медал на Европското првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година во Алборг, Данска, во категоријата...

На Марио Свинарски два пати му беше на дофат медалот на ЕП во Русија

Марио Свинарски (-57 кг) денеска меѓу кадетите имаше најдобар настап на Европското првенство во Сочи, Русија, затоа што имаше двојна шанса за медал, односно...

Исмет Красниќи: Европското првенство за региони е голем предизвик за КФК

  Во пресрет на Европското првенство за региони кои утре и во недела се одржува во Приштина, Косово, разговарвме со првиот човек на Карате федерацијата...

Машкиот тим во борби со две победи, женскиот со една на ЕП во карате

Македонските екипи во борби, мажи и жени, на Европското карате првенство за сениори во Гвадалахара, Шпанија, без посебен успех, машкиот тим имаше две победи,...

Машкиот и женскиот кумите тим поразени на Европското првенство

  Машкиот кумите тим е поразен од Хрватска на Европскиот шампионат во Нови Сад, Србија, со 0-2, а женскиот славеше против Норвешка 6-4, а во...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...