4 C
Skopje
07/03/2021 | 00:11

Италија ја победи Македонија на Европското карате првенство

Македонската карате репрезентација е поразена од Италија со 2-0 на Европското првенство во Коџаели, Турција, во екипниот дел. Ова беше меч  од второто коло, а...

Јована Георгиева ќе се бори за бронзениот медал на Европското првенство

И Јована Георгиева (55 кг) обезбеди борба за бронзениот медал на Европското првенство во Коџаели-Турција со Емили Туј од Франција. Георгиева во репасажот ја  совлада Вероника...

Радичевска и Георгиева ќе се борат за бронзениот медал на ЕП, Арсовски и Илиевски...

Покрај тоа што Берат Јакупи (-84 кг) го обезбеди најмалку сребрениот медал за Македонија на Европското првенство за сениори во Коџаели, Турција, со пласманот...

Берат Јакупи ќе се бори за европската титула!

Берат Јакупи (-84 кг) ќе се бори во финалето на Европското првенство за сениори во Коxаели, Турција. Во финалето ќе се бори со турскиот каратист...

ЕКСКЛУЗИВНО-Петар Заборски: Беше тешко, претходно многу се изморив, но дадов се од себе и...

Петар Заборски го освои бронзениот медал на Европското првенство за кадети, јуниори и јуниори 21 во конкуренција на јуниори до 21 година во категоријата...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хабиб: Роналдо се соочува само со еден страв во својот живот

УФЦ-шампионот Хабиб Нурмагомедов е добар пријател со Кристијано Роналдо, а меѓусебната почит двајцата ја покажале веќе неколку пати пред јавноста. Хабиб и ѕвездата на...

Фросина Рајковска-херој на денот, златен медал на „Софија опен“

Фросина Рајковска блесна на Меѓународниот таеквонодо турнир „Софија опен“ од Г-1 серијата и освои златен медал во јуниорска конкренција -42кг. До златото Рајковска стигна...

Клариса Шилдс е недостижна уште во една категорија

Клариса Шилдс е неприкосновен светски шампион уште во една категорија. Доминаторката во женскиот бокс си ја додаде и титулата во полусредна категорија на онаа...

Зауреланд за пресметката Хрговиќ-Хантер: Борбата нема да е лесна

Нисе Залуерлaнд, кој е копромотор на Филип Херговиќ, изјави дека на неговиот боксер ќе му биде тешко во пресметката со Мајкл Хантер. „Хантер е борец....

Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со ТКО во последната рунда (ВИДЕО)

Олимпискиот шампион во бокс Тони Јока го победи Џоел Тамбве Џеко со технички нокаут во 12-тата рунда. Француската надеж во тешка категорија ја освои...

Блахович и Адесања го минаа мерењето (ВИДЕО)

Јан Блахович се покажа како потежок од Израел Адесања за нивниот судир, главната борба на УФЦ 259, што ќе се одржи вечерва во Лас...

Како Мухамед Али : 75-годишна баба се бори со болест со бокс (ВИДЕО)

75-годишната Ненси ван дер Стратен од Белгија го привлече вниманието на целиот свет со својот тренинг во боксерската сала. Поранешната дизајнерка на мебел живее во...