0 C
Skopje
03/03/2021 | 08:35

Сара Радичевска освои сребрен медал на Европските универзитетски игри

Сара Радичевска (-50 кг) го освои сребрениот медал на Европските универзитетски игри за боречки спортови во Загреб,...

Бронзен медал за Ангела Мојсовска, седми за Македонија на Европските универзитетски игри

Ангела Мојсовска стави точка на извонредниот ден на Европските универзитетски игри за боречки спортови во Загреб, Хрватска, освојувајќи го бронзениот медал. Во борбата за бронзата...

Моника Пендаровска е четвртиот финалист на Европските универзитетски игри во Згареб

Каратистите дефинитивно го разубавија Илинден. Моника Пендаровска го обезбеди четвртото финале, откако денеска тоа му тргна од рака на Петар Заборски, а вчера и...

Петар Заборски и дари уште едно финале на Македонија на Европските универзитетски игри

Уште еден голем илинденски подарок – Петар Заборски е во финалет на Европските универзитетски игри за боречки спортови во Загреб и ќе се бори...

Петар Спасеновски го освои бронзениот медал на Европските универзитетски игри

Петар Спасеновски го освои бронзениот медал на Европските универзитетски игри за боречки спортови во Загреб. Во борбата за бронзата го совлада Андреа Бартоломеи од Италија...

Каратистите со илинденски подарок: Финале за машкиот кумите тим, бронза за женскиот на Европските...

Машкиот студенстки карате кумите тим на Македонија се пласира во финалето на Европските универзитетски игри за боречки спортови во Загреб, Хрватска. Против екипата на...

Сара Радичевска ќе се бори за златниот медал на Европските универзитетски игри

Сара Радичевска е во финалето на Европските унивезритетски игри за боречи спортови во Загреб. Радичевска во категоријата до 50 килограми во финалето накарате турнирот...

ЕКСКЛУЗИВНО – Емил ПАВЛОВ: Голем резултат е да бидеш трет во Европа и втор...

Емил Павлов вчера го освои бронзениот медал на Европското првенство во карате за сениори во Гладалахара – Шпанија, кој четврти во неговата кариера, односно втор бронзен...

Сашко Арсовски по освоената бронза на Павлов: Знам дека Емил е број 1 во...

Тренерот на репрезентацијата Сашко Арсовски е задоволен од бронзениот медал на Емил Павлов на Европското карате првенство за сениори во Гвадалахара, Шпанија. Павлов го...

Емил Павлов – бронзен медал на Европското карате првенство

  Емил Павлов го освои бронзениот медал на Европското првенство во карате за сениори во Гладалахара – Шпанија, откако во борбата за третото место го...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...