17 C
Skopje
26/02/2021 | 13:26

Горан Алексовски – Конти шампион на Европа, Игор Митровски бронзен (ФОТО)

Горан Алексовски – Конти потсети на шампионските денови и освојувањето на малдинскиот европски медал на Европското карате...

Емил Павлов е европски шампион!

Емил Павлов (-60 кг) се запиша во историјата на македонското карате со освојувањето на златниот медал на Европското сениорско карате првенство во Нови Сад,...

Почна Европското шотокан карате првенство во Скопје

Почна Европското карате шотокан првенство во Скопје (во Борис Трајковски/А1 арена) со над 1500 пријави за натпреварување на...

Бронза за Бојан Костов на Европското карате првенство во Будимпешта

Бојан Костов во категоријата до 55 килограми го освои бронзениот медал на Европското првенство за кадети, јуниори...

Две злата и една бронза за Шотокан акдемијата Македонија на Европското првенство (ФОТО)

Шотокан академијата Македонија на 9.Европското штокан првенство во Пардубице, Чешка, освои два златни и еден бронзен медал. Златните медали ги освоија машките ката тимови...

Матеј Белистојаноски е петти на Европското карате првенство за кадети

Одличен настап на Матеј Белистојаноски на Европското карате првенство за кадети, јуниори и У-21 во Будмипешта, Унгарија, кој на крајот е петти во борби...

Продолжуваат успесите на Европското карате шотокан првенство (ФОТО)

Продолжува успешниот настап на македонски каратисти и на вториот ден на Европското карате шотокан првенство во Скопје....

Пуликсенија Јованоска го освои петото место на Европскиот шампионат

Пуликсенија Јованоска го освои петото место на Европското карате првенство за сениори во кати. Во директната пресметка за бронзениот медал загуби од Александра Ферачи...

Сара Радичевска ќе се бори за златниот медал на Европските универзитетски игри

Сара Радичевска е во финалето на Европските унивезритетски игри за боречи спортови во Загреб. Радичевска во категоријата до 50 килограми во финалето накарате турнирот...

Роберто Ацковски освои бронзен медал на Европското првенство, втор за Македонија

Роберто Ацковски го совлада Русинот Олег Кавка во борбата за бронзениот медал на Европското првенство во карате...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...

Мајк Тајсон повика на бојкот на новaтa биографскa документарна серија

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија на стрим-платформата Хулу за неговиот живот. „Најавата на Хулу за снимање на неовластена...

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...