12.8 C
Skopje
18/10/2021 | 12:38

Арлинд Хусеини: Задоволен сум од среброто на Смилковски, но можеме и повеќе, бидејќи имаме...

Селекторот на репрезентацијата до 21 година не го крие здоволството од остварениот резултат на Европското првенство за кадети, јуниори и У-21 во Тампере-Финска, изминатиов...

Столе Смилковски: Задоволен сум од среброто во Тампере, сега ќе напаѓам сениорски медал на...

Столе Смилковски го освои среберниот медал во помлади сениори на Европското првенство за кадети, јуниори и У-21 во Тампере-Финска, изминатиов викенд. Така, Смилковски за...

Селекторот Кузмановски: Македонската карате репрезентација на висина на својата задача

Селекторот за кадети и јуниори во борби, Александар Кузмановски, е задоволен од настапот на нашите репрезентативци кои освоија по еден златен, сребрен и бронзен...

Матеј Белистојаноски: Беше тешко, но напорната работа се исплати! Ќе ги надминам успесите на...

Матеј Белистојаноски постигна голем успех со освојувањето на бронзениот медал на Европското првенство во карате за кадети, јуниори и У-21 во категоријата до 55...

Сребрен медал за Столе Смилковски на Европското карате првенство (ВИДЕО)

Столе Смилковски го освои сребрениот медал на Европското карате првенство за кадети, јуниори и У-21. Смилковски во финалето за млади сениори во категоријата до...

Столе Смилковски ќе се бори за уште едно злато за Македонија на ЕП

Столе Смилковски ќе се бори за златниот медал на Европското карате првенство за кадети, јуниори и У-21. Смилковски во финалето за млади сениори во...

Европскиот шампион Стефан Стојановиќ: Само брзите одлуки ми ја донесоа победата и титулата!

„Се чуствувам преисполнето, прекрасно и горд сум на самиот себе. После двете 5 места што ги имав освоено следна цел ми беше да го...

Петар Заборски: Му дадовме точни насоки на шампионот Стефан Стојановиќ, бидејќи ги снимивме и...

Стефан Стојановиќ стана европски шампион во едно неисвесно и возбудливо финале совладувајчи го Италијанецот Матео Авназини со звукот на сирената, однсно 5-4. Стојановиќ стана шампион...

Стефан Стојановиќ европски карате шампион

Стефан Стојановиќ е европски шампион. Македонскиот репрезентативец во финалето на Европското карате првенство за кадети, јуниори и У-21 во јуниорска конкуренција во категоријата над 76...

Андреј Басаров: Напорната работа со тренерите Сашко и Жарко Арсовски се исплати

„Напорната работа со моите тренери Сашко и Жарко Арсовски се исплати. Искрено да кажам уште кога тргнав од Штип за Тампере имав цел да...

Попуст -50% на колекцијата пролет-лето 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Фигередо се закани, ќе го обезглави Морено

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија, Дејвисон Фигередо, едвај чека да се бори со Брендон Морено. Тие ќе направат трилогија на УФЦ 270...

20 години од првиот медал на Гоце Петров на БП и сегашниот резултат на...

Пред 20 години Гоце Петров го освои првиот медал на балаканските првенства за независна Македонија во ВКФ. Тогаш Петров го совлада актуелниот шампион Пападопулос. Ако...

Кикбоскерите ги добија противниците на Светското првенство

Кикбоксерите ги добија противниците на Светското првенство за сениори во Џесоло Лидо, Италија од 15 до 24 октомври. Распоред на СП: Лоу кик -65 кг Викторија Варадинова...

Судиска лакрдија го елиминра Ардијан Аземи од Европското првенство

Она што се случуваше денеска на Европското првенство за помлади јуниори и јуниори во Будва, Црна Гора, може да се нарече лакрдија. Имено, нашиот...

Бронзи за ката тимовите на Балканското првенство

Женскиот ката тим (Алексовска, Арсовска и Гашева) го освои бронзениот медал на Балканското првенство во Пореч, Хрватска. Во групата беа трети од три ката тима,...

Андреј Арловски го надмудри Карлос Фелипе, Норма Думонт подобра од Аспен (ВИДЕО)ад

Во главната борба на УФЦ Фајт најт 195 што се одржа во Лас Вегас, бразилската воинка Норма Думонт ја победи Американката Аспен Лад со...

Немков продолжува со доминацијата, Андерсон за 51 секунда го совлада Бадер (ВИДЕО)

Вадим Немков ја продолжува доминацијата во Белатор, убедливо стигна до својата седма победа. Рускиот ММА борец со атрактивен потег во полуфиналето на турнирот во полутешка...