6 C
Skopje
19/04/2021 | 06:15

Франција е најуспешна на Европското карате првенство (ФОТО/ВИДЕО)

Франција е најсупешната репрезентација на штотуку завршеното Европско карате првенство во Монпелје-Франција. Француските каратисти освоија вкупно 11 медали – 6 златни, 2 сребрени и...

Емил Павлов освои бронзен медал Европското првенство и го обели образот на македонското карате

Емил Павлов (- 60 кг) во борбата за бронзениот против Калвис Калнинс од Летонија на Европското првенство го освои брознениот медал совладувајќи го 1-0. Претходно...

Пуликсенија Јованоска петта на Европското првенство во Франција

Пуликсенија Јованоска во борбата за бронбзениот медал на Европското карате првенство во Монпелје-Франција, со Италијанката Вивијана Ботаро е поразена со 5-0. Така и во...

Наташа Стефановска не освои бронзен медал на Европското првенство

Наташа Сетфановска (-61 кг) за 24 секунди ја загуби борбата за бронзениот медал на Европското првенство во Монпелје со Србинката Јована Прековиќ. Нашата каратистка е...

Карате тимовите во борби по тешките битки сопрени да дојдат до медали на ЕП

Машката и женската карате репрезентација во борби не успеаја да стигнат до  рапределабата на медали по тешките борби со Англија и Турција на Европско...

Ката тимoт-жени не се замеша во борбата за медали на ЕП

Ката тимот (жени) на Македонија на Европското првенство за сениори во Монпелје, Франција, имаше идентичен резултат во првите две кола, и во победата и...

Павлов и Стeфановска се придружија на Јованоска во борбата за бронзи на Европското првенство

Поранешниот европски првак, Емил Павлов (- 60 кг) ќе се бори за бронзениот медал на Европското првенство Калвис Калнинс од Летонија, по победата над...

Арсовски, Смаилагиќ, Келебиќ и Стефановска може да се борат за бронзи на Европскиот шампионат

Жарко Аросвски, Енес Смаилагиќ, Ненад Келебиќ и Наташа Стефановска имаат шнаси да се борат за бронзените медали во своите категории на Европското карате првенство...

Пуликсенија Јованоска пред историски успех на ЕП-ќе се бори за бронза

Пуликсенија Јованоска одлично го отвори Европското првенство за сениори во Монпелје-Франција, остварувајќи три победи во изведбата на кати во поединечна конкуренција, а во недела...

Азиз Исмаил го освои шестиот медал за Македонија на Европското првенство

Азиз Исмаил во категоријата до 75 килогарми во јуниори до 21 гоосвои шестиот медал за Македонија на Европското првенство за кадети, јуниори и јуниори...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...