1 C
Skopje
03/03/2021 | 07:04

Женските екипи во борби и кати ќе се борат за бронзени медали!

Женските екипи на Македонија во борби и во кати во недела ќе се борат за бронзени медали на Европското сениорско првенство во карате во...

Александар Неделковски со судиско прегласување оневозможен да се бори за бронзата на Европското првенство

Алексанадар Неделковски беше на чекор да се вклучи во борбата за бронзениот медал на Европското првенство во карате за кадети, јуниори и јуниори до...

Сребро и две бронзи за каратистите на Светското шотокан првенство (ФОТО)

Македонските каратисти од Шотокан академија - Македонија освоија сребрен и два бронзени медали на Светското првенство на Светската штококан федерација (ВСФ) во Варна, Бугарија. Машкиот...

Селфи на карате репрезентацијата во Џакарта (ФОТО)

Македонската карате репрезентација веќе е пристигната во Џакарта, Индонезија, и по маички и шорцеви се шеткаат во овој прекрасен град каде што ќе се...

Макпетрол и Металург заеднички до нови успеси!

Каратистите на Макпетрол и Металург вчера го искористија денот да го запознаат Париз пред денешните настапи, но и да направат заедничка фотографија. Овие две екипи...

Ексклузивно-Вероника Костовска: Немав стравување, психолошки бев добро подготвена!

Вчера, нашата репрезентативка, Вероника Костовска, го освои златниот медал на Европското првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година во Цирих, Швајцарија, во категоријата...

Павлов остана без бронзен медал Светското првенство

И последната надеж за медал од Светското првенство во карате,Емил Павлов,го загуби клучниот дуел во репасажот за бронзен медал. Павлов во категоријата до 60 килограми...

Финалето на СП во карате ќе се гледа во 60 земји

За 3-то издание по ред, во финалните на средби Светското првенство во карате ќе се произведува и емитува програма во живо. Вкупно 7 камери...

Ката тим – жени: Светски шампиони во шотокан (ФОТО)

Златен медал за македонскиот женски ката-тим на Светското шотокан првенство на Светската штококан федерација (ВСФ) во Варна, Бугарија. Сениорскиот тим на Шотокан академијата – Македонија...

Арсовски, Смаилагиќ, Келебиќ и Стефановска може да се борат за бронзи на Европскиот шампионат

Жарко Аросвски, Енес Смаилагиќ, Ненад Келебиќ и Наташа Стефановска имаат шнаси да се борат за бронзените медали во своите категории на Европското карате првенство...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...