6 C
Skopje
27/02/2021 | 00:53

Вероника Костовска-шампион на Европа!

Вероника Костовска од КК Кеикс стана европски шампион во категоријата до 54 клиограми во кадетска конкуренција отккао во финалето ја совлада Французинката Гвендолин Филипе...

За македонската репрезентација по две злата и бронзи на СП во шотокан карате до...

Штокан репрезентацијата на Македонија, составена од каратистите на Јошитака, се преставија во одлично светло на 24.Светското шотокан карате до првенство и 9.Светски кохаи куп....

Азиз Исмаил го освои шестиот медал за Македонија на Европското првенство

Азиз Исмаил во категоријата до 75 килогарми во јуниори до 21 гоосвои шестиот медал за Македонија на Европското првенство за кадети, јуниори и јуниори...

Металург ќе се бори за злато и бронза на Европското првенство за региони

Сениорскиот тим на Металург ќе се бори за златниот, а кадетско-јуниорскиот за бронзениот медал на Европското првенство за региони што се одржува во Приштина...

Моника Пендаровска ќе се бори за бронзениот медал на ЕП

Моника Пендаровска че се бори за бронзениот медал на Европското првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година. Пендаровска одлично ги почна борбите во...

Трет медал од ЕП: Ката тимот го освои бронзениот медал

Женскиот ката тим на Македонија го освои бронзениот медал на Европското првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година. Нашиот тим во состав Маријана...

Емил Павлов освои бронзен медал Европското првенство и го обели образот на македонското карате

Емил Павлов (- 60 кг) во борбата за бронзениот против Калвис Калнинс од Летонија на Европското првенство го освои брознениот медал совладувајќи го 1-0. Претходно...

Хет-трик на Моника Пендаровска: Поразот од Шаерер уште повеќе ме мотивираше за бронзениот медал!...

Моника Пенадаровска (-53 кг) направи хет-трик на европскиот првенства за кадети, јуниори и јуниори до 21 година откако денес на Европското првенство во Лимасол,...

Карате тимовите во борби по тешките битки сопрени да дојдат до медали на ЕП

Машката и женската карате репрезентација во борби не успеаја да стигнат до  рапределабата на медали по тешките борби со Англија и Турција на Европско...

Фаик Весели се бореше и за финале и за бронзен медал на СП, а...

Фаик Весели се бореше за влез во финалето на Светкото првенство за кадети, јуниори и јуниори 21 во Џакарта-Индонезија. Весели во категоријата до 52...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...