1 C
Skopje
03/03/2021 | 06:46

На Павлов и Арсовски не им пречи времето!

Шампионите тренираат шампионски. Ниту времето не ги спречува во утринските часови да вежбаат на кејот на реката Брегалница во Штип. Европскиот шампион, Емил Павлов и...

Металург со најмногу репрезенативци за Европското првенство

Каратистите и каратистките во кадетска и јуниорска конкуренција во Скопје се бореа да обезбедат место во националниот тим за Европското првенство за кадети, јуниори...

Кадетите и јуниорите на мегдан за ЕП во Швајцарија

Утре во Скопје, во населабата Кисела Вода во ОУ „Круме Кепески“, ќе се одржи Изборното карате првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21...

Металург пред Макпетрол и Ронин на Државното првенство

Каратистите на Металург од Скопје се најуспешни по бројот на освоени медали на Државното првенство за кадети, јуниори и јуниори д0 21 година што...

Јуниорите прикажаа добри борби на Државното првенство

Денес, на првиот ден на Државното првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година во Скопје беа прикажани одлични борби, посебно се издвијуваа...

Сениорите ќе се докажуваат на кадетско-јуниорското првенство

Утре и во недела се одржува Државното карате првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година. Првенството ќе се одржи во Скопје  во...

Карате-СП: Задоволни од настапот но не и од резултатот (ВИДЕО)

Општа е оценката на тренерите на карате репрезентацијата и натпреварувачите на штотуку завршеното Светско првенство за сениори во Бремен, Германија, задоволни од настапот но...

Белистојановски: Беа во најдобра форма, жал ми е што не успеавме (ВИДЕО)

Од Светското првенство во карате во Бремен, Германија, имавме големи очекувања, бидејќи на Балканското првенство во Охрид златни медали освоија Емил Павлов, Тоде Ристески,...

Карате репрезентацијата отпатува на СП во Германија

Извршниот одбор на Карате федерацијата на Македонија го верификуваше списокот на патници за Светското првенство за сениори во Бремен, Германија, доставени од страна на...

Димоска помошник тренер на репрезенатцијата во кати

Извршниот одбор на Карате федерацијата на Македонија го прифати барањето на тренерот на репрезентација во кати, Златко Димоски, за помошник тренер на престојното Светско...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...