0 C
Skopje
03/03/2021 | 09:50

Макпетрол успешно ги заврши подготовките во Подгорица за светската Премиер лига (ФОТО)

Каратистите на најдобриот Карате клуб Макпетрол за 2020 година денеска се вратија во Скопје од петдневните заеднички подготовки во Подгорица, Црна Гора. Бошко Заборски стратегот...

Видевски ја продолжи традицијата – вежбаше полугол и бос на снег (ВИДЕО)

Боре Видевски ја продолжи традицијата на Свети Трифун да вежба на отворено, односно на снег и ладно време. Велешкиот карате мајстор Боре Видевски вежбаше...

Бос и во кимоно Глигор Глигороски вежбаше на снег (ВИДЕО)

Карате мајсторот од Охрид, Глигор Глигороски покажа дека ниту снегот ниту ладното време не му можат ништо да вежба на отворено бос и во...

Емил Павлов на тренинг капм во Дубаи: Пред Париз ќе ја обезбедам олимписката норма!

Денеска Емил Павлов отпатува на светскиот карате камп во Дубаи каде што ќе се подготвува најдобрите светски каратисти, кандидати за Олимписките игри во Токио. Фактички,...

Вероника, Магдалена, Марија и Јована се дел од најдобриот карате камп за жени во...

Најдобрата карате сениорка во борби за 2020 на Македонија, Вероника Костовска и најдобрата младинка, Магдалена Божиноска со клупските другарки Јована и Марија се дел...

Бошко Заборски по прогласувањето на најуспешните каратисти: Во моментов имаме многу млад и квалитетен...

Во изборот на Карате федерацијата на Макеоднија за најуспешни остварувања во 2020 година Карате клубот Макпетрол е прогласен за најуспешен во 2020 година и...

Арта Буши и Јусра Адеми се најуспешни карате кадетки за 2020 година

Во 2020 година, година кога светот застана за да се соочи со пандемијата од светски рамки, како и сите, така и спортистите, ги осетија...

Макпетрол е најуспешен карате клуб во 2020-та, Бошко Заборски е најтренер, а Емил Павлов...

Макпетрол е најуспешен карате клуб во 2020 година, а стратегот на клубот Бошко Заборски е најуспешен тренер во сениорска конкуренција во изборот на Карате...

Емил Павлов по 6.пат најдобар спортсит на Штип, Сашко Арсовски најдобар тренер

Каратистот Емил Павлов е избран за спортист на Општина Штип за 2021 година по шести пат. Павлов ова признание го заслужи со освојувањето на...

Емил Павлов најдобар спортист а Сашко Арсовски најдобар тренер на Штип за 2020 година

Комисијата за спорт на Советот на Општина Штип ги предложи најдобрите спортисти за  2020 година, а тоа се каратистите Емил Павлов и Жарко Арсовски,...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...