Бошко Заборски: Ваков Правилник ќе помогне за зголемена и комплетна контрола и приватизација на...

Како што веќе пишувавме минатите денови, Извршниот одбор на Карате федерацијата на РС Македонија на ден 20 јули донесе одлука за стапување на сила на...

Инспиративни семинари на Борче Лескаровски во Охрид и Кичево (ФОТО)

Македонскиот карате мајстор Борче-Борис Лескаровски го одржa во родното Кичево на 5, 6 и 7 август. Ова бешe специјален семинар „карате до“ – ојо бункаи...

Жестока реакција на Елвир Куртановиќ: Правилникот е спротивен на законот и полн со дискриминирачки...

Како што веќе пишувавме минатите денови, Извршниот одбор на Карате федерацијата на РС Македонија на ден 20 јули донесе одлука за стапување на сила на...

Во Охрид се одржа 20. семинар за „Уечи рју Окинава карате до“ на Окикукаи...

Во периодот од 28 до 31 јули во Охрид се одржа редовниот 20-ти семинар за „Уечи рју Окинава карате до“ во организација на Окикукаи...

Реакција на Сашко Патраклиев за Правилникот: Не може да се наметнува обврска од која...

Како што веќе пишувавме минатите денови, Извршниот одбор на Карате федерацијата на РС Македонија на ден 20 јули донесе одлука за стапување на сила на...

Горан Алексовски, реакција: Веднаш да ја укинете последната уценувачка Одлука на КФРСМ

Како што веќе пишувавме минатите денови, Извршниот одбор на Карате федерацијата на РС Македонија на ден 20 јули донесе одлука за стапување на сила на...

Гоце Петров за контроверзниот Правилник: Ова е враќање 20 години наназад, а, ако не...

Како што веќе пишувавме минатите денови, Извршниот одбор на Карате федерацијата на РС Македонија на ден 20 јули донесе одлука за стапување на сила...

Правилниците на Карате федерацијата на кои реагираат многу клубови и тренери

Извршниот одбор на Карате федерацијата на РС Македонија на ден 20 јули донесе одлука за стапување на сила на новиот Правилник за избор и...

Назим Куртовиќ одржа семинар во Турција – домаќините задоволни од презентираното, Вардар освои три...

Шотокан карате до клубот Вардар од Скопје предводен од д-р Назим Куртовиќ во периодот од 28.06 - 04.07 учествуваше на техничкиот семинар на 29 и...

Сашко Арсовски: Да се повлече одлуката на Извршниот одбор оти е на шетата на...

Поранешниот селектор и тренер на КК Штип, Сашко Арсовски, во чиј клуб е најдобриот македонски каратист Емил Павлов, но и нови надежни каратисти кои...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Лук Рокхолд: УФЦ е мафија која сака да те згази

Овој викенд Лук Рокхолд се враќа во октагонот по тригодишна пауза, ќе соочи со Пауло Коста. Тие ќе се сретнат на главниот настан на...

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...