19 C
Skopje
27/02/2021 | 16:47

На Црногорците им е скапо Балканското првенство во нивната земја, а македонските клубови ќе...

    Црногорските клубови се бунат против извстеувањето на Карате сојузот на Црна Гора нивните репрезентативци да плаќаат по 100 евра за учество на Балканското првенство...

Ката тимот (12-13 години) е шампион на Балканот, освоивме и по две сребра и...

  Уште пет медали за Македонија на Балканското првенство за деца во Истанбул, Турција, од кои еден златен, два сребрени и две бронзи, односно вкупно...

Златен медал за Јована Манчевска на Балканското првенство во Турција (ФОТО)

Јована Мачевска го освои златниот медал во  кати на Балканското првенство за деца во Истанбул, Турција, во категоријата за родени 2004 година (13 години). Мачевска...

Бунтевска е балкански шампион, Михајлов вицешампион, Адеми бронзена

Марија Бунтевска освои златен медал, а Љупче Михајлов сребрен медал; Јусра Адеми бронзен (втор медал, бидејќи во борби освои сребрен), на Блаканското првенство за...

Сребрен медал и три борнзи на Балканското првенство за деца, засега (ФОТО)

Македонската репрезентација засега освои еден сребрен и три бронзени медали на Блаканското првенство за деца во Истанбул – Турција. Сребрениот медал го освои Јусра...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хрговиќ го доби мечот на кариерата, потврдена борбата со Мајкл Хантер

Најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) ја има следната борба против еден од најдобрите тешкаши, Американецот Мајкл Хантер (19-1-1), потврди тимот на Зауeрлaнд во...

Роки Марчијано го вклучуваат во видеоигра (ФОТО)

Љубителите на боксот ќе имаат можност да влезат во кожата на еден од најголемите меѓу јажињата - Роки Марчијано. Легендарниот непоразен боксер во тешка категорија...

Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан...

Вагаев го симна од тронот Абдулаев на АЦА 118 (ВИДЕО)

Абубакар Вагаев доминираше против Мурад Абдулаев и забележа слатка реванш победа. 27-годишниот Чеченец ја освои титулата во АЦА во полутешка категорија на АЦА 118...

Гане и Розенструик го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт (ВИДЕО)

Го поминаа мерењето Розенструик и Гане за УФЦ Фајт најт што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе ги...

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...