19 C
Skopje
27/02/2021 | 16:36

Вероника Костовска е балкански шампион, 7 медали за Македонија во Дубровник

Вероника Костовска (-61 кг) го освои златниот медал на Балканското карате првенство за кадети, јуниори и У-21 во конкуренција на млади сениори (У-21). Костовска...

Уште 6 медали, вкупно 15 за македонските каратисти на Балканското првенство за деца

Уште шест медали прокнижија македонските карате репрезентативци на Балканското првенство за деца во Белград во Србија. Медалите ги освоија: Ката тим мажи 12-13 години – златен...

По две злата, сребра и бронзи за најмладите каратисти на Балканското во Белград (ФОТО)

Македонија освои уште шест медали на Балканското првенство за деца во Белград, Србија, по два златни, сребрени и бронзени. Ова е билансот на најмладите каратисти...

Сребро за Поптодоров, бронзи за Ајдини и Дервиши на Балканското карате првенство за деца...

Најмладите македонски каратисти првиот ден на Балканското првенство за деца во Белград, Србија, освоија три медали – 1 сребрен и два бронзени. Медали за Македонија...

Уште четири златни медали за каратистите на Балканското првенство во Истанбул

Вториот ден на Балакснкото Балканското првенство во карате за сениори е крунисан со четири златни медали кои ги освоија Симона Заборска, Емил Павлов, машкиот...

Златни медали за Берат Јакупи и Мурсељ Месини, сребрен за Вероника Костовска на Балканското...

Берат Јакупи (-84 кг) и Мурсељ Мисини (-75 кг) станаа блакански шампиони, а Вероника Костовска (-61 кг) вицешампионка, додека Наташа Стефановска (-61 кг) и...

Костовска и Мисини во финалето на Балканското првенство, бронзи за Стефановска и Исмаил

Вероника Костовска и Мурсељ Мисини ќе се борат за шампионската титула на Балканското карате првенство за сениори во Истанбул, Турција. Вероника Костовска во финалето за...

Македонија освои уште 5 медали и е втора карате репрезентација на Балканското првенство

Македонските карате надежи освоија вкупно 30 медали – 9 злата, 9 сребра и 12 бронзи на 18. Балканското првенство во карате за кадети, јуниори...

Пет златни од 12 медали за каратистите на Балканското првенство во Црна Гора

Со денешните 12 медали - 5 златни, 3 сребрени и 4 бронзени и вчерашните 13 македонските каратисти се на второто место по бројот на...

13 медали за каратистите на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21

Македонските каратисти освоија 13 медали на првиот ден од Балканското првенство за кадети, јуниори и јуниори до 21 година, од кои 2 златни, 5...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хрговиќ го доби мечот на кариерата, потврдена борбата со Мајкл Хантер

Најдобриот хрватски боксер Филип Хрговиќ (12-0) ја има следната борба против еден од најдобрите тешкаши, Американецот Мајкл Хантер (19-1-1), потврди тимот на Зауeрлaнд во...

Роки Марчијано го вклучуваат во видеоигра (ФОТО)

Љубителите на боксот ќе имаат можност да влезат во кожата на еден од најголемите меѓу јажињата - Роки Марчијано. Легендарниот непоразен боксер во тешка категорија...

Грејси ќе се сретне со Џексон на Белатор 255

Нејман Грејси се враќа во кафезот на Белатор. Тој ќе се бори во полуsrednа категорија со Џејсон Џексон на „Белатор 255“, кој е закажан...

Вагаев го симна од тронот Абдулаев на АЦА 118 (ВИДЕО)

Абубакар Вагаев доминираше против Мурад Абдулаев и забележа слатка реванш победа. 27-годишниот Чеченец ја освои титулата во АЦА во полутешка категорија на АЦА 118...

Гане и Розенструик го поминаа мерењето за УФЦ Фајт најт (ВИДЕО)

Го поминаа мерењето Розенструик и Гане за УФЦ Фајт најт што ќе се одржи за 24 часа во Лас Вегас. Во главната битка ќе ги...

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...