Злато за Јован Врклевски и борнза за ката тимот – мажи на БП за...

И кај децата денешниот ден заврши со шампионска титула на Балканското карате првенство во Белград, Србија, а таа му припадна на Јован Врклевски во...

Македонија балкански карате шампион, бронза за жените (ФОТО)

Макеоднија го заврши Балканското карате првенство со шампионска титула во борби екипно откако во финалето беше совладана Црна Гора со 3-2. Женсакта екипа го освои...

Дурмиши и Елмази се закитија со златни медали, а Младеновиќ со брoнза на БП...

Најмладите македонски каратисти денеска освоија два златни и еден брозен медал на Балканското првенство за деца, сениори и ветерани во Белград, Србија. Медалите ги освоија: Луан...

Фахик Весели освои бронза – петтиот медал за Македонија на БП во карате за...

Фахик Весели го о свои петтиот медал за Македонија Балканското првенство за сениори во категоријата до 60 килограми. Тоа четврти бронзен медал за нашата...

Сениорите освоија четири медали за Македонија на Балканското карате првенство

Македонија го завршува Балканското првенство за сениори со четири медали во поединечна конкуренција  - 1 сребрен на Витомир Трајковски и 3 бронзени на Петар...

Петар Заборски и Ангела Мојсовска се закитија со бронзи на Балканското првенство

Петар Заборски и Ангела Мојсовска се закитија со бронзени медали на Балканското првенство во карате за сениори во Белград-Србија. Заборски и Мојсовска имаа по две...

Македонија побогата за среброто на Тодор Сутинов и бронзата на Ева Јовановска на Балканското...

Денешниот ден на Балканското карате првенство за македонските каратисти заврши со уште два медала – сребрениот на Тодор Сутинов во кати и бронзата на...

Витомир Трајковски освои сребрен медал на Балканското првенство

Витомир Трајковски го освои сребрениот медал на Блаканското карате првенство во Белград откако во финалето загуби од Црногорецот Никола Маловиќ со 3-6. На патот до...

Витомир Трајковски ќе се бори за златото, Јована Георгиева освои бронза на Балканското првенство...

Македонија на Блаканското карате првенство во досегашниот дел од денот обезбеди два сениорски медали, една бронза на Јована Героргиева и најмалку сребро на Витомир...

Две сребра и бронза за македонските карате тимови во борби и кати на Балканското...

Денеска во екипниот дел на натпреварите на Блаканското карате првенство кадети, јуниори и У-21 во Риека, Хрватска, македонските тимови освоија три медали – 2...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...

Погледнете го отворениот тренинг на Усик, Џошуа, Жанг… ; Хрговиќ не учествуваше (ВИДЕО)

Се поблиску е саботниот боксерски спектакл во Џеда. Големиот настан во Саудиска Арабија го предводи реваншот во кој Украинецот Александр Усик ги брани шампионските...

Тренерот на Чимаев: Не можам да му ја контролирам агресијата

Тренерот на Хамзат Чимаев (11-0) Андреас Михаел призна дека за време на тренингот му дава можност на борецот да биде тоа што навистина е....

Рокхолд: Веласкез е во затвор, а педофилот е меѓу децата

Поранешниот шампион на УФЦ во средна категорија, Лук Рокхолд (16-5) го поддржа Каин Веласкез (14-3) и ја повика јавноста да го стори истото и...