Галерија: Воденски – вундеркинд за боречки вештини

Кристијан Воденски кој е по потекло од Македонија е вистинско чудо на боречките вештини. Речиси во сите боречки дисциплини тој ги освојува првите места...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Хабиб призна во Куќата на славните на УФЦ: Би прифатил пораз во кој било...

Поранешниот шампион на УФЦ во лесна категорија Хабиб Нурмагомедов беше примен во Куќата на славните на најголемата светска промоција во ММА. Непоразениот Дагестанец има 29...

Чакаровски не успеа во репасажот да обезбеди борба за медал на МИ

Андреј Чакаровски (90 кг) е порзен во репасажот на џудо турнирот на Медитеранските игри во Оран, Алжир, од Србинот Дарко Брашановиќ со ипон. Чакаровски прво...

Бетербиев: Жално и смешно е што велат дека не сум Русин

Во март годинава, шефот на компанијата Топ ранг, Боб Арум, изјави дека Артур Бетербиев е Канаѓанец кој нема никаква врска со Русија. Арум беше загрижен...

Победа и пораз за Андреј Чакаровски на Медитеранските игри (ВИДЕО)

Андреј Чакаровски (90 кг) ја доби првата борба на џудо турнирот на Медитеранските игри во Оран, Алжир, против Либанецот Карамноб Сагаипов кој не сепојави...

Адесања: Ќе дадам 3 милиони ако докажеш дека сум по хемија

Шампионот на УФЦ во средна категорија (до 84 килограми), Новозеланѓанецот Израел Адесања, вети 3 милиони долари на секој што ќе докаже дека користел хемија. Во...

„Ќе ти играм на гробот“ – Адесања и Стрикленд со жестоки закани (ВИДЕО)

Прес-конференцијата пред УФЦ 276 се одржа денеска, а Шон Стрикленд и Израел Адесања го украдоа шоуто. Двајцата цело време си разменуваа навреди. Стрикленд е рангиран...

Усик: Тајсон Фјури се плаши од мене

Украинскиот боксер Александр Усик верува дека шампионот на ВБЦ во тешка категорија Тајсон Фјури се плаши од него. Фјури веќе објасни зошто не сака да...