Марко Андонов освои бронза на Балканскиот шампионат во вушу, но судиите го оштетија за...

Марко Андонов го освои бронзениот медал на Балканскиот вушу шампионат во Анкара, Турција. Но судиите му ја одзедоа можноста да настапи во финалето и...

Давид Крстески и Филип Јосифовски на Европското таеквондо првенство на ИТФ во Римини

Давид Крстески и Флип Јосифоски ќе ги бранат боите на Македонија од 01 до 08 април на Европското таеквондо првенство на ИТФ во Римини,...

Марко Андонов прв во Сомбор, бронзи за Карпузовски и Костиќ (ВИДЕО)

На Отвореното вушу првенство во Сомбор – Србија, нашите претставници освоија еден златен и два бронзени медали. https://www.facebook.com/dantianwushu/videos/1174629192687429/ Златниот медал го освои Марко Андонов во санда...

Марко Андонов прв, Предраг Костиќ втор на „Опен нордик вушу…“ во Шведска

Марко Андонов го освои златниот, а Предраг Костиќ сребрениот медал „Опен нордик вушу чемпионшип 2018“ во Стокхолм – Шведска. Марко Андонов - 60 кг, јуниори...

Златен за Марко Андонов, сребрен за Предраг Костиќ во Унгарија (ФОТО)

На Отвореното првенство во ву шу во Мезотур, Унгарија,во неделата, Марко Андонов (55 – 60 кг) во јуниори го освои златниот во санда, а...

Македонскиот санда тим освои 5 медали на Европскиот куп во Унгарија (ФОТО)

На санда Европскиот куп во Мезетур, Унгарија, тимот на Македонска вушу санада федерација предводена од Дарко Гоцевски во конкуренција на повеке од 10 земји...

Марко Андонов е балкански шампион во вушу санда (ФОТО)

Марко Андонов (-54 кг) од Дантиан од Скопје во кадетска конкуренција стана балкански шампион. Анднов до балканската титула дојде во Оџаци во Војводина-Србија, каде...

14 медали за македонските вушу санда и винг чун натпреварувачи во Нови Бечеј (ФОТО)

Вушу снада и винг чун натпреварувачите од Македонија на Меѓународниот турнир во Нови Бечеј, Србија, освоија 14 медали од кои 6 златни, 4 сребрени...

Македонски ву шу, винг чун, кунг фу и санда борци ќе настапат на големиот...

На 9 септември во Нови Бечеј, Србија, се организира ву шу, винг чунг и санда турнир за сениори, јуниори и кадети на кој ќе...

Пет медали за Марко Андонов и Алексеј Карпузовски на „Мезотур“ во Унгарија (ФОТО)

Македонските натпреварувачи во ву-шу санда и винг чун на Меѓународниот турнир „Мезотур“ во Унгарија овој викенд освоија 5 медали – 3 златни и 2...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Каин Веласкез ќе го тужи педофилот кој го силувал неговото дете

Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија, Каин Веласкез, ќе го тужи вработениот во градинка Хари Гуларте за наводно малтретирање на неговиот четиригодишен син....

Дејна Вајт: Работиме на борба меѓу Чимаев и Дијаз

Дана Вајт вели дека организацијата сè уште нема битка за Хамзат Чимаев. Чеченската ѕвезда рече дека планира да се бори со Нејт Дијаз и Белал...

Конор Мек Грегор е воодушевен од својот нов паб

Ирскиот УФЦ борец Конор Мек Грегор објави нова објава на социјалните мрежи, во која го потврди купувањето на паб во Хаут, предградие на Даблин. Живата...

Борачите патуваат на Европското првенство за У-20 во Рим

Денес на Европското првенство за У-20 што се одржува во Рим, Италија, патуваат нашите репрезентативци во слободен стил Бесир Алили, Мухамед Феруки и Реџеп...

Новиот претседател на боксот ќе биде избран на вонреден Конгрес наесен

Управното тело на аматерскиот и до неодамна олимписки бокс - Меѓународната боксерска федерација (ИБА) ќе одржи нови избори за претседател на организацијата. Пред само две...

Проблеми во пресрет на мечот против Џејк Пол, полубратот на Фјури доби забрана за...

Боксерскиот меч помеѓу Јутјуберот, Џејк Пол и Томи Фјури, братот на шампионот во тешка категорија, Тајсон Фјури е пред второ откажување, откако на Британецот...

Јасин Лама ќе дебитира во професионалниот бокс

Најдобриот македонски сениор Јасин Лама ќе дебитира во професионалниот бокс. Лама на 30 јули ќе боксира против Самуил Димитров од Бугарија на настанот „Најт оф...