10 C
Skopje
26/02/2021 | 22:00

КРА Нико со експозитури во Облешево и Зрновци

Клубот за реакно аикидо Нико од Кочани ја проширува својата активност и во другите општини од кочанскиот...

Аикидо федерацијата доби шестмина нови аикидо мајстори во Битола (ФОТО)

Вчера во Битола се одржа полагање за масјторски појаси први дан во аикидо во организација на Аикидо...

Традицијата продолжува: И годинава семинар за реално аикидо „Пелистер 2018“

Традиционалниот меѓуанроден летен семинар за реално аикидо „Пелистер 2018“ ќе се одржи од 17 до 19 август. Семинарот ќе водат инструкторите Ана Врачаревиќ носител на...

„Битола опен“ на 12 мај со Ана Врачаревиќ и Ѓуро Илиќ

  Во сабота (12 мај) во Битола ќе се одржи голем семинар за реално аикидо „Битола опен“ со мајсторката Ана Врачаревиќ, носител на мајстроски појас...

Аикидо федерацијата одржа семинар за тренерски лиценци (ФОТО)

  Денескаво Битола се одржа семинар за тренерски лиценци на Аикидо федерацијата на Македонија за реално аикидо. На семинарот имаше 30 учесници под раководство на претседателот...

Успешен семинар на Зоран Пејов во КРА Нико – Кочани (ФОТО)

Клубот за реално аикидо Нико од Кочани ја заокружи сезоната со семинарот на мајсторот по карате Зоран Пејов, носител на мајсторски појас 5 дан. На...

Ана Врачаревиќ ќе одржи семинар во Скопје

На 13 и 14 мај во Скопје ќе се одржу голем семинар за реално аикидо со Ана Врачаревиќ носител на мајсторски појас 9 дан....

Македонските мајстори на семинар во Светскиот центар за реално аикидо во Белград (ФОТО)

Во саботата во Белград се одржа семинар за тренери и мајстори во организација Светскиот центар за реално аикидо и под водство на Ана Врачаревиќ,...

Битола: „20 години Аикидо федерација на Македонија – реално аикидо“ (ФОТО)

Синоќа во Битола се одржи прослава по повод 20 години од формирањето на Аикидо федерацијата на Македонија-реален аикидо, на која во присуство на бројни...

Семинар за реален аикидо и Собрание во Велес: Ѓуро Илиќ претседател на Федерацијата (ФОТО)

Вчера во Велес се одржа одличен Меѓународен семинар за реално аикидо во организација на АФМРА и клубот „Рандори“ од Велес. После семинарот се одржано редовно...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...