На 20 август Меѓународен семинар за реално аикидо „Пелистер 2022“

На 20 август во Битола ќе се одржи Меѓународен семинар за реално аикидо „Пелистер 2022“. На семинарот ќе има учесници од Србија, Грција и Македонија. „И...

Николчо Гоцев промовиран во носител на мајсторски појас 3-ти дан во реално аикидо

Синоќа во Реал аикидо клубот Нико од Кочани одржа полагање за ученички појаси кое е оценото за најквалитетно од страна на првиот човек на...

Во Битола се одржа полагање за лиценци за нови тренери и за мајсторски појаси...

Вчера во Битола се одржа полагање за лиценци за нови тренери (по подолга пауза заради пандемијата). Се одржа и полагање за мајсторски појаси 1-ви...

Македонија настапи со 32 учесници на големиот семинар за реално аикидо „Љубомир Врачаревиќ“ (ФОТО))

Изминатиов викенд се одржа Меморијалниот меѓународен семинар за реално аикидо „Љубомир Врачаревиќ“ во Белград со учесници од Австрија, Македонија, Република Српска и Србија во...

Големо признание за Ѓуро Илиќ од Светскиот центар за реално аикидо (ФОТО)

Македонскиот истакнат мајстор за реално аикидо и акидо Ѓуро Илиќ викендов на Меморијалниот меѓународен семинар „Љубомир Врачаревиќ“ во Белград доби посебно признание – титула...

Нико, Пелистер и Маруи најуспешни на Државното првенство во реално аикидо (ФОТО)

На Државното првенство во реално аикидо во дисциплините аики-форми и аики-демо за помлади и постари пионери, кадети, сениори и ветерани во аики-демо Пелистер освои...

Утре во Битола се одржува Државното првенство во реално аикидо

Утре во Битола се одржува Државното првенство во реално аикидо во дисциплините аики-форми и аики-демо за деца, кадети, сениори и ветерани. Првенството ќе се одржи...

Во Кочани полагање за појаси и подготвителен натпревар за Државното првенство во реално аикидо

Вчера во Кочани Клубот за реално аикидо Нико одржа полагање за појаси. Комисијата ја предводеше претседателот на Аикидо федерацијата на Македонија-реален аикидо, Ѓуро Илиќ. Учениците на...

Се одржа семинарот за реално аикидо „Пелистер 2021“со 50-тина учесници (ФОТО)

Вчера се одржа државниот семинар за реално аикидо „Пелистер 2021“ под покровителство на Аикидо федерацијата на Македонија на Пелистер кај Битола со учество на...

Државен семинар за реално аикидо „Пелистер 2021“

Утре се одржува државниот семинар „Пелистер 2021“ за реално аикидо под покровителство на Аикидо федерацијата на Македонија на Пелистер кај Битола. „Целта е возобновување на...

Попуст за матуранти -30% во ГТЦ, Сити мол и Ист гејт мол

Од наш агол

Кој се грижи за тренерот?

- Тренерот ја има привилегијата да ги тренира своите ученици и од нив да гради личности - Тренер е само оној кој истовремено и учи...

Последни објави

Лук Рокхолд: УФЦ е мафија која сака да те згази

Овој викенд Лук Рокхолд се враќа во октагонот по тригодишна пауза, ќе соочи со Пауло Коста. Тие ќе се сретнат на главниот настан на...

Ентони Џошуа: Нема да се пезионирам ако повторно загубам од Усик

Поранешниот шампион на ВБА, ИБФ и ВБО во тешка категорија Ентони Џошуа (26-2) е уверен дека и да загуби од Александар Усик (19-0), нема...

Хамзат Чимаев: Камару Усман се плаши од мене

Непоразениот УФЦ борец во полусредна категорија Хамзат Чимаев (11-0) верува дека актуелниот шампион во полусредна категорија Камару Усман (20-1) се плаши од него. Викендов...

Меч за титулата во полутешка категорија на Глори ќе го загрева Хари – Оверем...

Слободната титула на Глори во полутешка категорија ќе го добие новиот носител за помалку од два месеци. Појасот кој до неодамна беше во сопственост на...

Конор Мек Грегор испадна од уште една топ 10 ранг листа

Ирската ММА ѕвезда Конор Мек Грегор продолжува да испаѓа од сите престижни светски ранг-листи. Откако претходно оваа година испадна од топ 10 на УФЦ...

Џошуа на олимпискиот турнир во Лондон го победи Жанг и подоцна го освои златото

Хрватскиот тешкаш Филип Хрговиќ викендов го чека најсериозниот противник во досегашната професионална кариера. Хрговиќ на голем боксерски настан во Саудиска Арабија се бори со Кинезот...

Вајлдер договори меч против финскиот удирач, во рингот ќе се врати на 15 октомври

Дионтеј Вајлдер (42-2-1) се враќа во рингот рингот по двата тешки порази од Тајсон Фјури. Поранешниот шампион на ВБЦ во тешка категорија договори борба против...