5 C
Skopje
19/04/2021 | 04:44

Дејан Митров ја заврши годината со триумф, а Бобан Данов трет во Призрен (ФОТО)

Дејан Митров ја заврши сезоната со триумф во пеливанско борење на турнир во Призрен-Косово. Тој го освои првото место во втора рака. Бобан Данов е...

Дејан Митров прв во Призрен, Данов втор, Арсов трет (ФОТО)

Дејан Митров денеска го освои првото место на Меѓународниот пеливански турнир во Призрен, Косвово, во втора категорија. Митров имаше две победи против пеливани од Албанија...

Бобан Данов и Ертан Еркан од Турција се бореа 1 час (ФОТО)

По барање на публиката и организаторот на Меѓународниот пеливански турнир во Кичево во понеделникот се сретнаа еден од најдобрите турски пеливани Ертан Еркан и...

Штипјани најуспешни на пеливански турнир во Косово со 3 први и 2 трети места...

Штипските борачи пеливани од Меѓународниот турнир во Долно Љубане, Косово, се враќаат со три први места и по две трети и се најуспешни на...

Сребро за Имери бронза за Салихаси на пеливанскиот турнир во Бурса (ФОТО)

Борачите на Тефејуз освоија два медала на Меѓународниот пеливански турнир во Бурса-Турција. Јетмир Имери освои сребрен медал, а младиот и талентиран борач Аид Салихаси...

Бобан Данов во финалето на турнирот во Кичево, дождот непобедлив (ФОТО)

Бобан Данов вчера стигна до финалето на Меѓународниот турнир во пеливанско борење во Кичево откако извојува три победи, а дождот го спречи да победи...

Данов, Митров, Ангелов, Имери, Јованов – победници на пеливанскиот турнир во Костурино (ФОТО)

На Меѓународниот пеливански турнир по повод Петровден во Костурино, Струмица, нашите истакнати борачи ги освоија првите места. Бобан Данов е победник во прва рака, Орхан...

Стојанов, Јованов и Цинцовски пеливански победници во Пугулево

Александар Стојанов, Фиданчо Јованов и Тоше Цинцовски се победници на пеливанскиот турнир во село Пугулево кај Радовиш во прва, втора и трета рака. Турнирот се...

Фати Вејсели го освои првото место на „Нигрита 2017“ во Грција (ФОТО)

На Меѓународниот турнир „Нигрита 2017“ во Грција во народно борење (пеливани) Фати Вејсели го освои првото место во 4-та категорија. Вејсели прво славеше против Ерменец,...

Победници на турнирот во Чалакли: Митров, Имери, Ајдари, Ибраими и Шенер (ФОТО)

Со 26. Меѓународен традиционален пеливански турнир –Пролетни веселби во Чалакли, Валандово, почнуваат пеливанските натпревари во Македонија. Пред бројната публика се претставија над 100 пеливани од сите...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...