10 C
Skopje
26/02/2021 | 13:10

Дејан Митров ја заврши годината со триумф, а Бобан Данов трет во Призрен (ФОТО)

Дејан Митров ја заврши сезоната со триумф во пеливанско борење на турнир во Призрен-Косово. Тој го освои првото место во втора рака. Бобан Данов е...

Дејан Митров прв во Призрен, Данов втор, Арсов трет (ФОТО)

Дејан Митров денеска го освои првото место на Меѓународниот пеливански турнир во Призрен, Косвово, во втора категорија. Митров имаше две победи против пеливани од Албанија...

Бобан Данов и Ертан Еркан од Турција се бореа 1 час (ФОТО)

По барање на публиката и организаторот на Меѓународниот пеливански турнир во Кичево во понеделникот се сретнаа еден од најдобрите турски пеливани Ертан Еркан и...

Штипјани најуспешни на пеливански турнир во Косово со 3 први и 2 трети места...

Штипските борачи пеливани од Меѓународниот турнир во Долно Љубане, Косово, се враќаат со три први места и по две трети и се најуспешни на...

Сребро за Имери бронза за Салихаси на пеливанскиот турнир во Бурса (ФОТО)

Борачите на Тефејуз освоија два медала на Меѓународниот пеливански турнир во Бурса-Турција. Јетмир Имери освои сребрен медал, а младиот и талентиран борач Аид Салихаси...

Бобан Данов во финалето на турнирот во Кичево, дождот непобедлив (ФОТО)

Бобан Данов вчера стигна до финалето на Меѓународниот турнир во пеливанско борење во Кичево откако извојува три победи, а дождот го спречи да победи...

Данов, Митров, Ангелов, Имери, Јованов – победници на пеливанскиот турнир во Костурино (ФОТО)

На Меѓународниот пеливански турнир по повод Петровден во Костурино, Струмица, нашите истакнати борачи ги освоија првите места. Бобан Данов е победник во прва рака, Орхан...

Стојанов, Јованов и Цинцовски пеливански победници во Пугулево

Александар Стојанов, Фиданчо Јованов и Тоше Цинцовски се победници на пеливанскиот турнир во село Пугулево кај Радовиш во прва, втора и трета рака. Турнирот се...

Фати Вејсели го освои првото место на „Нигрита 2017“ во Грција (ФОТО)

На Меѓународниот турнир „Нигрита 2017“ во Грција во народно борење (пеливани) Фати Вејсели го освои првото место во 4-та категорија. Вејсели прво славеше против Ерменец,...

Победници на турнирот во Чалакли: Митров, Имери, Ајдари, Ибраими и Шенер (ФОТО)

Со 26. Меѓународен традиционален пеливански турнир –Пролетни веселби во Чалакли, Валандово, почнуваат пеливанските натпревари во Македонија. Пред бројната публика се претставија над 100 пеливани од сите...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...

Почина Ватанабе – првиот светски шампион во традиционално карате

Денеска на 74 години почина првиот светски шампион во традиционално карате Сенсеи Луис Ватанабе од Бразил. Тажната вест ја објави Интернационалната традиционална карате федерација...

Мајк Тајсон повика на бојкот на новaтa биографскa документарна серија

Пензионираниот американски боксер Мајк Тајсон повика на бојкот на новонајавената документарна серија на стрим-платформата Хулу за неговиот живот. „Најавата на Хулу за снимање на неовластена...

Верховен се потсмеваше со Бадр Хари на ТВ-екраните

Рико Верховен ја искористи можноста да му се потсмева на Бадр Хари за можниот трет меч меѓу нив. Шампионот на Глори во тешка категорија гостуваше...

Фјури кажа зошто ја лижел крвта на Вајлдер

Неверојатен е Тајсон Фјури, светскиот боксерски првак во тешка категорија во ВБЦ верзијата. Точно на 22 февруари минатата година, во Лас Вегас „Кралот на...

Фјури до Џошуа: Ќе те победам два пати за една недела

Смислата за хумор и способноста на Тајсон Фјури да прави шоу понекогаш ги засенува неговите боксерски способности. Овој пат „Циганскиот крал“ го пушти да ломоти...