1 C
Skopje
03/03/2021 | 06:17

Рамазан Бакија „Баш пеливан“ во Бузалково, Дејан Митров атрактивен и сигурен! (ФОТО)

Пеливаните од сите краеви на Македонија повторно се сретнаа на мегдан на Државното првенство во пеливанско борење, које се одржа во Бузалково - Велес...

Данов, Мамути, Арапоски, Назифов и Бислими се победници во Костурино (ФОТО)

Вчера во Костурино – Струмица се одржа традиционалниот пеливански турнир при што во најатрактивната категорија победник е...

Рамазан Бакија трет на Балканскиот пеливански турнир во Бугарија!

 Рамазан Бакија на Меѓународниот Балкански турнир во традиционално пеливанско борење го освои трето место. Турнирот се одржа во неделата во Шумин во Бугарија. „Третото место...

Талентираниот Алириза Арапоски триумфираше во Сарај-Струмица и Лозово, најавува успешна кариера

Алириза Арапоски – Лико е од помладата гренарција на пеливани кој ветува многу.  Талентот го покажа на...

Данов, Митров, Ангелов, Имери, Јованов – победници на пеливанскиот турнир во Костурино (ФОТО)

На Меѓународниот пеливански турнир по повод Петровден во Костурино, Струмица, нашите истакнати борачи ги освоија првите места. Бобан Данов е победник во прва рака, Орхан...

Пеливаните освоија пет медали на силниот турнир во Косово (ФОТО)

Пеливаните се покажаа во одлично светло на во неделата на силниот Меѓународен турнир во традиционално пеливанско борење во Косово. Дејан Митров, А.Арсов, Орхан Ибрахими, Самир...

Седум злата за македонските пеливани на Балканските турнири (ФОТО)

Со завршувањето на вчерашниот трет Балкански турнир во пеливанско борење во Лубиње – Косово. македонските пеливани освоија вкупно седум златни медали, Бугарија 6,Турција 2,...

Влатко Зајков најдобар пеливан на турнирот во Погулево-Радовиш

По повод верскиот празник „Спасовден“ во Погулево кај Радовиш се одржа турнир во пеливанско борење на кој победи Влатко Зајков со победата во финалето...

Пеливаните се бореа пред 5 -илјадана публика во Студеничани! (ФОТО)

Денес во Студеничани се одржа Меѓународен турнир во традиционално борење – пеливанско на кој победија Мухамед Весели од Студеничани во прва рака (втор и...

Дејан Митров – најдобар пеливан во 2018 година (ФОТО/ВИДЕО)

Дејан Митров е прогласен за најдобар пеливан во сениорска конкуренција за 2018 година, додека Кадир Камбери е најдобриот кај јуниорите. Митров годинава има 40 борби...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Хамзат Чимаев шокира со изјавата за повлекување од ММА

Една од sвездите во подем на УФЦ - Хамзат Чимаев, шокантно објави крај на својата кариера. Шведскиот борец со чеченско потекло тоа го стори...

Бобан Илиоски: Со Никола ќе имаме добар и квалитетен меч

Еден од нашите најдобри кикбоксери Бобан Илиоски на 5 март има нова профи пресметка, овој пат во Белград против Србинот Никола Тодоровиќ на Арена...

Садулаев и Воробева ќе бидат капитени на Русија во борење на Олимписките игри

Абдулрашид Садулаев и Наталија Воробева се избрани за капитени на руската машка и женска репрезентација во борење за Олимписките игри во Токио. Интересно, во моментов...

Џозеф Паркер: Подготвен сум да се борам со секого

Џозеф Паркер, поранешен шампион на ВБО во тешка категорија, изјави дека е подготвен да се бори против секој боксер. „Подготвен сум да се борам со...

Пејџ ван Зант наскоро ќе ја објави следната борба

Пејџ ван Зант најави дека за брзо време ќе објави вест за нова битка во боречките вештини. 26-годишната Американка го забележа во првиот настап...

ММА шеф: Александар Емилијаненко не престанува да пие

Камил Хаџиев, претседател на ММА организацијата ФНГ, вели дека Александар Емелијаненко е во лоша состојба и не престанува да пие. Пред неколку дена за прв...

Дастин Пориер: Пред да се повлечам ќе се борам со Нејт Дијаз

Поранешниот привремен шампион во лесна категорија Дастин Пориер, сепак сака да се бори со Нејт Дијаз. Пред неколку години требаше да ги видиме во...