7.8 C
Skopje
29/11/2021 | 21:51

Жетва на медали за Хва ранг ИТФ на „Мали Зворник опен“ (ФОТО)

Натпреварувачите на ТКД Хва ранг ИТФ од Лескоец-охрид освоија 22 мадали - 9 златни , 2 сребрени и 11 бронзени, како и две признанија...

Таеквондо репрезентацијата во Крушево ја почнува акцијата за пласман на ЛОИ

Македонските таеквондо репрезентација денеска ги почна подготовките во Крушево, а ќе траат 15 дена. Подготовките ќе ги предводени селекторот Борче Костовски, а ќе му помагаат...

Дејан Георгиевски ќе биде знаменосец на Македонија на ОИ во Токио

Македонскиот таеквондист Дејан Георгиевски ќе биде знаменосец на нашиот олимписки тим на игрите кои годинава од 23 јули до 8 август ќе се одржат...

Рамбо со фудбалски удар победи во мај тај меч на Лумпини (ВИДЕО)

Во вторникот на најпознатиот мај та стадион, Лумпини, се одржа борба меѓу Рамбо Пет.Пор.Тор.Аора и Петапомрунг Киатмоо9 на 62,1 килограми. Рамбо го нокаутира противникот со...

Бронзен медал за Александар Кесковски во кендо на „Трофеј на Белград“ (ФОТО)

Македонската младинска и сениорска кендо репрезентација се враќа со бронзениот медал на Александар Кесковски во јуниорска конкуренција од престижното отворено првенство во кендо „Трофеј...

Македонската џиу џица федерација одржува семинар за судии

Денеска во Скопје Македонската џиу џица федерација одржува семинар за судии. Со присуството на семинарот судиите ќе се квалификуваат за судење на Државното првенство и...

Федерацијата за пеливанско борење на Македонија го одржа годишното Собрание

Федерацијата за пеливанско борење на Македонија го одржа редовното годишно Собрание во Скопје на кое присуствуваше и заменик директорот на Агенција за млади и...

Погледнете вистински бисер од историјата,борбата на Риксон Грејси и Чак Норис (ВИДЕО)

Еднаш, во сега поодамнешната историја, Чак Норис бил во Рио де Жанеиро и одлучил да ја посети салата на семејството Грејси и да се...

Светското првенство во самбо ќе се одржи во Узбекистан

Ташкент ќе биде домаќин на Светскиот шампионат во самбо во 2021 година. Соодветната одлука беше донесена на состанокот на Извршниот комитет на Меѓународната самбо...

Георгиевски против светскиот шампион Алба на Олимпијадата: Шампион се станува во големи битки, одиме...

Нашиот таеквондо шампион Дејан Георгиевски на 27 јули во првото коло на олипискиот турнир во Токио ќе се сретне со актуелниот светски шампион Рафаел...

Попуст -50% на колекцијата пролет-лето 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Претседателот Стево Пендаровски отиде во Штип да му го честита успехот Емил Павлов (ФОТО)

Денеска претседателот на Стево Пендаровски допатува во Штип за лично да му го честита успехот на светскиот вицешампион Емил Павлов, но и на останатите...

Брутална тепачка во октагон! Погледнете како изгледа борба 5 против 5 (ВИДЕО)

Полска го продолжува трендот на организирање уникатни настани за боречки вештини за уште повеќе да ја искористи популарноста на ММА спортовите. Имено, Вор промоцијата организираше...

Грузија триумфираше на Европското џудо првенство за мешани тимови

Грузија триумфираше на Европското првенство во мешани тимови во Уфа, Русија. Во финалето Грузијците ја победија Холандија со 4-3. Претходно европскиот првак се справи со...

Поветкин е награден од ВБЦ (ВИДЕО)

Александар Поветкин доби награда од Светскиот боксерски совет (ВБЦ) на 59-та годишна конференција на организацијата, која се одржа од 14 до19 ноември во Мексико...

Френсис Нгану спарингуваше со двајца одеднаш (ВИДЕО)

Френсис Нгану напорно се подготвува за големото обединување на појасите во тешка категорија со Сирил Гане. „Предаторот“ ќе ја брани неприкосновената титула против Гане...

Каратистите на Макпетрол имаа успешен настап за репрезентацијата на Балканското првенство

Каратистите на Макпетрол во македонската карате репрезентација имаа забележителна улога во освојувањето на медалите за Македонија на Балканското првенство за кадети, јуниори и У-21...

Сантос го откажа Емелијаненко среде Русија (ВИДЕО)

Александар Емелијаненко ја наведна главата пред Марсио Сантос во главната битка на гала вечерта на АМЦ во Сиктивкар (Русија). Мечот ги разочара руските навивачи...