6 C
Skopje
19/04/2021 | 06:10

Дамјан Цингарски одржа аикидо семинар во Варна

Во светот на боречките вештини, Македонија не е анонимна. Постојано сме имале квалитетни школи за сите боречки вештини и резултатите со кои се враќаат...

Катерина Ацевска супериорно до златниот медал на Балкан опен Светскиот куп во Романија(ФОТО)

Катерина Ацевска покажа надмоќ и храброст против најсилните противнички и на величенствен начин триумфираше на „Балкан опен Светскиот куп во џиу џицу“ во Букуреш...

Сребрен медал за Бобан Данов на Европското првенство во кураш

Сребрен медал за Бобан Данов на Европското првенство во кураш во Истанбул-Турција во  категоријата над 100 килограми. Во финалето штипјанецот Данов не успеа да ја...

Одложени Европските таеквонодо квалификации за мај

По соработката меѓу Светската таеквондо федерација и Бугарската федерација, Светската таеквондо федерација Европа донесе заклучок да се одложи Европскиот квалификациски турнир за Токио 2021...

Кај нашол да ја малтретира девојката и да налета на светската шампионка во таеквондо...

Еден фраер ја малтретирал девојката, а за негова несреќа наишла Олга Иванова. Вака името и презимето ништо не значат, барем за пошироката јаност, но Иванова...

Дан кју и Осенсеи освија 12 медали на „Будва опен 2019“, Катерина Ацевска со...

Макеоднските џиу џицу натпреварувачи имаа одличен учинок на на Меѓународниот турнир „Будва опен 2019“ освојувајќи 12 медали – 3...

Букав Банчамек го совлада Михаел Крчмар

Мај тај организацијата Ол стар фајт го направи своето деби во Европа на 6 јули. Настанот се одржа во Прага и вклучуваше борби помеѓу...

Буакав го уништи Данецот Ларсен (ВИДЕО)

Буакав Банчамек покажа дека сè уште може да биде исклучително убоит кога ќе има предизвик. 36-годишниот Тајландец на Ол стар фајт во Пукет се бореше...

Шест медали на џиу џицу турнирот „Темерин опен 2015“

Шест медали, четири сребрени и два брозени, за македонските натпреварувачи на Меѓународниот турнир џиу џицу „Темерин опен 2015“ во Србија. Сребрени медали освоија Александар Илиевски,...

Едно злато и три сребра за Бутел на „Сараево опен 2019“

Четири медали од кои еден златен и три сребрени во А класа на Меѓународниот турнир „Сараево опен...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...