13 C
Skopje
18/04/2021 | 18:59

Паунд фор паунд е нов член во Македонската џиу џица федерација

Македонската џиу џица федерција има нов член, тоа е Паунд фор паунд од Битола. Овој клуб го води тренерот Сашко Мирчевски, а на многу натпревари...

36.000 наследници на Брус Ли: Не се закачај со нив!

Во кинеска кунг-фу академија,  која е најголема секојдневно се изучуваат и усовршуваат боречки вештини. На површина од 730.000 квадратни метри се простира Академијата, која...

Дамјан Трајковски и Тамара Настова се закитија со злато и сребро на „Омега купот“

Таеквондо клубот Кобра викендов настапи на Меѓународниот турнир „Омега куп 2018“ во Белград, Србија, со двајца репрезентативци и освои златен и сребрен медал во...

Силата е во мадињата?! (ВИДЕО)

Можеби си ја зајкнале машкоста, силата, а фамилијата? https://www.facebook.com/LADbible/videos/3109762839070885/ Како се калеше машкоста!

Сребро за Имери бронза за Салихаси на пеливанскиот турнир во Бурса (ФОТО)

Борачите на Тефејуз освоија два медала на Меѓународниот пеливански турнир во Бурса-Турција. Јетмир Имери освои сребрен медал, а младиот и талентиран борач Аид Салихаси...

11 одличја за Дан кју и пехар за најдобар борец во женска конкуренција на...

Натпреварувачите на Дан кју се закитија со 11 одличја на Меѓународниот џиу џицу турнир „Скопје опен 2019“,...

25 клуба ќе настапат на џиу џицу турнирот „Скопје опен 2016“

Утре на Меѓународниот џиу џица турнирот „Скопје опен 2016“ ќе учествуваат преку 25 клубови од 10 држави. На турнирот ќе се користи најмодерна технологија за...

Таеквондо репрезентацијата ќе настапи на Г-1 турнирот „Австрија опен“

Македонска таеквондо репрезентација отпатува на најсилниот Г-1 турнир во светот на „Австрија опен“ кој се оджува во Инсбрук, Австрија. На турнирот ќе учествуаат над 2.400...

Монах од Шаолин се сретна со таеквондо мајстор (ВИДЕО)

Шаолин кунг фу е еден од најстарите стилови во историјата на кинеските боречки вештини. Историјатот на оваа вештина е од 16 век. Тоа е...

Феникс кик на Астерикс таеквондо деновите во Ниш (ФОТО)

Екипа на Таеквондо клубот Феникс кик учествуваше на Астерикс таеквондо деновите во Ниш, Србија, каде што се одржа четиридневен семинар под водство на Хади...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...

Аземи во рамноправен меч загуби од Кубанецот Фелимон со судиска одлука (ВИДЕО)

Ардијан Аземи (-91 кг) во рамноправен меч загуби со одлука на судиите во осминафиналето од Кубанецот Хорхе Фелимон на Светското боксерско првенство за млади...