13 C
Skopje
18/04/2021 | 20:44

Моисеев нокаутиран со хај кик на Кунг фу светското првенство (ВИДЕО)

Во кинескиот град Нингџианг на 24 и 25 јануари се одржува првото кунг фу Светското првенство. На настанот се одржуваат кунг фу, ММА и савате...

Комплет винг чун комбат: Енергија и дух, врвна претстава (ФОТО)

Се одржа третиот ревијален турнир на Комплет винг чун комбат на спортските терени на ФК Работнички на 24 мај во Скопје. На турнирот настапија 20...

Македонија со тројца натпреварувачи на кунг фу ву шу турнирот во Нови Бечеј

На Традиционалниот турнир во куг фу ву-шу во Нови Бечеј – Србија, во сабота Македонија ќе има тројца претставници: Марко Андонов, Алексеј Карпузовски и...

36.000 наследници на Брус Ли: Не се закачај со нив!

Во кинеска кунг-фу академија,  која е најголема секојдневно се изучуваат и усовршуваат боречки вештини. На површина од 730.000 квадратни метри се простира Академијата, која...

Metal & fire – музичко-танцов перформанс на винг чун кунг фу вештината (ВИДЕО)

Перформансот Metal & fire во изведба на трупата Sifu Mirko & Wing chuners служи за преставување на трупата и нејзин перформанс за унапредување, развој...

Низ игри и сериозно вежбање до солидни основи за тренирање на винг чун (ВИДЕО)

„По малку заборавено и непосветеност на детето во винг чунот.. постојат програми и некои идеи но..“, ќе рече мајсторот на оваа кинеска вештина Мирослав-Мирко...

Џеки Чен и тигарот (ВИДЕО)

Извонредно видео од големиот мајстор на кунг фу-то, Џеки Чен. https://youtu.be/acy3qwRfum8

„Вечната пролет“ на кунг фу-то во Македонија! (ВИДЕО)

„Вечната пролет“ на кунг фу-то. Погледенете го овој прилог за нашите кунг фу мајстори и за древаната вештина и за тоа кој е Брус Ли. https://www.facebook.com/informavesti/videos/1461612343877180/ .

ММА борец нокаутира имитатор на Брус Ли со ножен удар во главата (ВИДЕО)

Ксуан Ву реши да ги следи стапките на неговиот учител Ксу Ксијаодонг и да ги разобличи лажните...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...

Џејк Пол го нокаутира Бен Аскрен во првата рунда (ВИДЕО)

Блогерот Џејк Пол го победи Бен Аскрен со нокаут во првата рунда. Поранешниот ММА борец не го сфати мечот сериозно и веднаш имаше коментари...

Џошуа откри дека Фјури добил понуда која не може да ја одбие: Го потпишав...

Наскоро може да пристигне и официјална потврда дека се исполнети сите услови за мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и...