6 C
Skopje
19/04/2021 | 05:55

Силата е во мадињата?! (ВИДЕО)

Можеби си ја зајкнале машкоста, силата, а фамилијата? https://www.facebook.com/LADbible/videos/3109762839070885/ Како се калеше машкоста!

Моисеев нокаутиран со хај кик на Кунг фу светското првенство (ВИДЕО)

Во кинескиот град Нингџианг на 24 и 25 јануари се одржува првото кунг фу Светското првенство. На настанот се одржуваат кунг фу, ММА и савате...

Предраг Петрески се искапи на – 17 степени! (ФОТО/ВИДЕО)

Често пати читаме како федор Емилијанеко се искапил во ледени води, а денеска по традиција тоа го направи нашиот кунг фу мајстор Предраг Петрески...

Перформанс: „Металот и оганот“ во кунг фу изведба (ВИДЕО)

  Пред некое време го најавивме перформансот „Metal & fire“ во изведба на трупата Sifu Mirko & Wing chuners кој служи за преставување на трупата...

Metal & fire – музичко-танцов перформанс на винг чун кунг фу вештината (ВИДЕО)

Перформансот Metal & fire во изведба на трупата Sifu Mirko & Wing chuners служи за преставување на трупата и нејзин перформанс за унапредување, развој...

Кунг фу мајстор во борба со тројца полицајци (ВИДЕО)

Различни луѓе реагираат на различен начин кога ќе се најдат во напната ситуација. А особено кога зборуваме за ситуација кога имаш земање-давање со полицијата...

Летаа ножеви, нунчаки и останато оружје пред очите на многу луѓе (ВИДЕО)

Еве уште еден интересен материјал за винг чунг вештината во Македонија изведен од сифу Мирко Тодоровски и Ненад Стефановски - Брус пред телевизискиот аудиториум...

Стапот или раката – винг чун вештини во Скопје (ВИДЕО)

Стапот или раката. Погледнете ги мајсториите на винг чун мајсторите од Македонија што беа демонстрирани во Скопје пред некое време под будното око на мајсторот...

Винг чун мајсториите од натперварот во Скопје (ФОТО/ВИДЕО)

Во Скопје се одржа натпревар винг чун дисциплини, кој беа од демонстративен карактер, во организација на мајсторот за винг чун кунг фу, сифу Мирослав Тодоровски –Мирко. На натпреварот имаше...

Уметноста на рацете и оружјето со винг чун кунг фу мајсторот Мирослав Тодоровски (ВИДЕО)

Скопје во недела ќе биде домаќин на еден исклучителен настан, мајсторот за винг чун кунг фу, сифу Мирослав Тодоровски –Мирко, организира натпревар во винг...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Пуштете го вашето дете да тренира џудо

Џудото е боречка вештина која настанала во Јапонија. Иако самиот назив за некои звучи грубо, всушност истиот на јапонски значи „Нежен пат“. Тоа упатува...

Последни објави

Бразилската ММА легенда доаѓа на Мегдан во Шабац

Бразилската легенда Антонио Силва ќе пристигне на настанот на промоцијата Мегдан ФЦ, кој наскоро ќе се одржи во Шабац. Сè уште не е познат...

Мек Грегор сака два појаси, а еден би бил за „најбогатиот гад“

Конор Мек Грегор се држи до планот што го истакна по поразот во јануари против Дастин Пориер. Ирската ММА ѕвезда истакна дека повеќе нема...

Информација од Кикбокс Маитаи федерација на Македонија и Боди-билдинг и фитнес федерација на Македонија

Сведоци сме дека во последните две недели, откако на предлог на Комисијата за заразни болести, Владата на РМ донесе мерки со цел спречување на...

Варшава од утре е домаќин на Европското првенство во борење, Македонија со четворица борачи

Европското првенство во борење започнува во понеделник (19 април) во Варшава. Главниот град на Полска ќе биде домаќин на некои од најистакнатите спортисти на...

Уште две борби и Федор Емилијаненко се збогува со ММА

Скот Кокер откри дека MMA легендата Федор Емелијаненко ќе направи уште две борби и ќе се повлече од ММА. Претседателот на Белатор сака Федор...

Харуни: Цврста и рамноправна борба, да победеше и Ардијан немаше да има забелешки

Ардијан Аземи (-91 кг) синоќа на Светското боксерско првенство за млади во Киелце, Полска, загуби со поделена одлука на судиите од Кубанецот Хорхе Фелимон...

Роберт Витакер извојува впечатлива победа над Гастелум

Роберт Витакер го совлада Кевин Гастелум во главниот меч на УФЦ Вегас 24. 30-годишниот Австралиец го доби мечот со едногласна одлука 50-45, 50-45, 50-45. Поранешниот...