6 C
Skopje
26/02/2021 | 22:42

Комплет винг чун комбат: Енергија и дух, врвна претстава (ФОТО)

Се одржа третиот ревијален турнир на Комплет винг чун комбат на спортските терени на ФК Работнички на 24 мај во Скопје. На турнирот настапија 20...

На 24 мај ќе се одржи трет турнир на Комплет винг чун комбат

На 24 мај ќе се одржи трет турнир на Комплет винг чун комбат кај салата на Работнички со почеток во 11 часот. Натпреварот е во...

На 24 мај ќе се одржи Меѓународниот турнир „Комплете винг чун комбат“

На 24 мај во Скопје ќе се одржи Меѓународниот турнир „Комплете винг чун комбат“ во салата на Работничи со учество на три клуба од...

Брус Ли е роден на денешен ден, со големиот „непријател“ Чак Норис

  На денешен ден е роден големиот мајстор на боречките вештини Брус Ли. А оваа фотографија со еден друг голем  мајстор на каратето и негов...

Ву шу тимот на Македонија освои 4 медали на Осло вушу опен 2017 (ВИДЕО)

Македонскиот национален тим во ву шу освои 2 златни, 1 сребрен и 1 бронзен на 6-тото издание на Осло вушу опен 2017 во конкуренција...

Вингчунерси: Винг чун кунг фу на Културното лето на Општина Кисела Вода (ВИДЕО)

  Вингчунерси во прошрирен состав на 28 јули се претставија во Три Круши во Драчево во склоп на културното лето на Општина Кисела Вода, презентирајќи...

„Вечната пролет“ на кунг фу-то во Македонија! (ВИДЕО)

„Вечната пролет“ на кунг фу-то. Погледенете го овој прилог за нашите кунг фу мајстори и за древаната вештина и за тоа кој е Брус Ли. https://www.facebook.com/informavesti/videos/1461612343877180/ .

Единствената вистинска борба на Брус Ли (ВИДЕО)

Познавачите тврдат дека ова е снимка од единствената вистинска пресметка на легендарниот Брус Ли. Противник му е Тед Вонг, еден од најнадежните кунг-фу борци...

Винг чунерс се претставија во Велес, на 28 мај и во Скопје (ФОТО/ВИДЕО)

Групата Винг чунерс изминатиот викенд имаше презентација во Велес на боречката вештина кунг фу на стилот винг чун. Оваа група е составена од повеќе...

Монах од Шаолин се сретна со таеквондо мајстор (ВИДЕО)

Шаолин кунг фу е еден од најстарите стилови во историјата на кинеските боречки вештини. Историјатот на оваа вештина е од 16 век. Тоа е...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...