6 C
Skopje
26/02/2021 | 23:09

Документарно интервју на Златко Кесковски за животот посветен на боречките вештини (ВИДЕО

Мајсторот на боречките вештини Златко Кесковски - Кеско направи документарно интервју за МТВ „Будо, бушидо, мојот начин - мој живот“. Премрежија, животни искуства, пат,...

Едно големо БРАВО за Европското првенство во кендо (ФОТО)

Изминатиов викенд се одржа Европското првенство во кендо во Скопје на кое имавме можност да ги видиме европските и светски кендо натпреварувачи и од...

Македонските кендо борци во добро издание на Европското првенство (ВИДЕО)

Македонските кендо натпреварувачи денеска прикажаа добри борби на Европското првенство во сениорска конкуренција во Скопје. Менсур Бојда, Владимир Кесковски, Матеј Ивановски ги поминаа натпреварите...

Менсур Бојда борец на денот, Франција екипен шампион на ЕП во кендо

Франција е екипен шампион во машка конкункренција на Европското првенство во кендо во Скопје, бидејќи во финалето ја победија селекцијата на Полска, иако пружија...

Муатрде е европски шампион во кендо за јуниори

Мутарде од Франција е европски шампион во кендо во јуниорска конкуренција. Французинот беше подобар во финалето од Комајати од Унгарија на Европското првенство што се...

Италија (м) и Франција (ж) екипни победници на ЕП во кендо за јуниори

Екипите на Италија во машка и Франција во женска конкуренција се победници во екипниот дел за јуниори на Европското првенство што се одржува во...

Се е подготвено за отворањето на Европското првенство во кендо (ФОТО)

Вип арената на Спорсткиот центар „Борис Трајковски“ е подготвен за свеченото отворање на Европското првенство во кендо кое ќе трае до недела. На ЕП...

Утре почнува Европското кендо првенство во Скопје

Утре во Скопје почнува Европското првенство во кендо во Спорсткиот центар „Борис Трајковски“, на кое учеството го пријавија 38 држави со околу 490 натпреварувачи. Утре...

Македонија е подготвена за Европското првенство во кендо

Скопје од 31 март до 3 април ќе биде домаќин на Европското првенство во кендо, за што во просториите на Агенцијата за млади и...

Македонската и српската кендо репрезентација одржаа заеднички тренинзи (ФОТО)

Македонската и српската кендо репрезентација одржаа три тренинзи во Белград - Србија, како дел од подготовките за Европското првенство што ќе се одржи во Скопје...

Попуст -50% на колекцијата есен-зима 2020/2021

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Џошуа му порача на Фјури: Јас сум газда, а тој ќе знае каде треба...

Светскиот шампион во бокс, 31-годишниот Ентони Џошуа, сопственик на титулите на ВБА, ИБФ, ВБО и ИБО, верува дека се доближува до договор за супер...

Херн потврди дека преговорите за боксерскиот спектакл се ближат кон крајот: Џошуа ќе биде...

Мечот за апсолутен светски шампион во бокс меѓу Ентони Џошуа и Тајсон Фјури наскоро треба да биде договорен, тврди главниот организатор на спектаклот Еди...

Поради коронавирусот пропадна борба на УФЦ Фајт најт 186

Средбата во тешка категорија меѓу Алонсо Менфилд и Вилијам Најт нема да се одржи. Причината е што на Менфилд му е дијагностицирана инфекција со...

Емилијаненко ќе боксира со голи раце со шампион

Азамат Бостанов, менаџер на Александар Емилијаненко, објави дека неговиот борец ќе боксува со голи раце во следната борба. 39-годишниот ветеран ќе се бори под знамето...

Ардијан Аземи најдобар боксер за 2020-та, Насер Харуни најдобар тренер (ФОТО)

Боксерската федерација на Македонија го прогласи Ардијан Аземи за боксер на годината за 2020-та, а неговиот тренер Насер Харуни е избран за „тренер на...

Фигередо и Морено повторно во акција, реваншот е на 12 јуни

Договорен е реванш меѓу Бразилецот Деивсон Фигередо (20-1-1) и Мексиканецот Брендон Морено (18-5-2), кои се бореа пред нешто повеќе од два месеци. Двајца врвни...

Мајкл Чендлер: Ќе ги нокаутирам Пориер, Гејџи и Оливеира

Поранешниот шампион во лесна категорија на Белатор, Мајкл Чендлер верува дека ќе стане шампион во УФЦ. 34-годишниот Американец дебитираше во УФЦ кон крајот на...