Сребрен медал за Марко Андонов „Сербијан греплинг куп“ (ФОТО)

Борачот на ПБК Безбедност од Скопје, Марко Андонов, денес на 6. „Сербијан греплинг куп“ во Кула го освои сребрениот медал во јуниорска конкуренција во категоријата до 71 килограм. Макрко до медалот стигна со две победи. Тој ги совлада Немања Павловиќ...

Лук Рокхолд поразен во Поларис (ВИДЕО)

Поранешниот шампион на УФЦ и на Страјкфорс, Лук Рокхолд, настапи на настанот на граплинг промоцијата Поларис. 35-годишниот ММА борец главната борба на вечерта во...

Стипе Миочиќ поразен во Кливленд

Стипе Миочиќ настапи во граплинг суперборба на Фајт 2 вин во Кливленд. Поранешниот шампион на УФЦ во тешка категорија се бореше со Арон Хауард, кој е носител лилјаков појас во бразилско...

Русимар Поларес поразен во разочарувачки настап

Русимар Паларес настапи на граплинг натпреварувањето KASAI Pro 3 во Њујорк. ММА борецот познат по предолгото држење на зафтите и намерна повредување на противникот пружи разочарувачки меч. 38-годишниот Бразилец изгуби со судиска одлука од Крег Џонс. Дуелот заврши со најнепосакуваниот исход....

Ристо Димитров денес среброто го позлати во Кувајт

  Вчера сребро денеска злато за Ристо Димитров – Чурино вчера Ваван џиу џици превнство во Кувајт во граплинг во категоријата до 70 килограми. „Мојот ученик Амар Ал Барвани освои сребро во џудо, а мојот клупски колега сребро во граплинг или...

Бенсон Хендерсон ги исфрли и судијата и противнкот во публиката (ВИДЕО)

Поранешниот шампион на УФЦ, легендарниот Бенсон Хендерсон, се сретна со АЈ Агазарм во главната борба на Поларис 6 настанот во граплинг. Ова беше реванш меч откако Хендерсон успеа да победи со одлука на судиите во 2016 година. Средбата беше доста...

Легендите Ренцо Грејси и Казуши Сакураба ќе се сретнат на ОНЕ шампионатот

18 години по нивниот прв легендарен меч на Прајд 10, Ренцо Грејси и Казуши Сакураба повторно ќе се сретнат. Ниванат првата средба беше епска и го потврди прекарот на Сакураба – „Грејси Хантер“. Тие се сретнаа во август 2000 година...

Заврши ADCC: Чудесниот Гордон Рајан ја покори категоријата, но запна во апсолутна

Светското првенство на ADCC во 2017 година сигурно ќе биде запаметено po првиот настап на Гордон Рајан, кој дојде со големи очекувања и целосно ги оправда. Всушност,  остана само чекор од максималниот успех што може да го постигне еден...

Френк Мир против Каел Сонен во граплинг меч

Додека е под суспензија на Американската антидопинг агенција, Френк Мир, ќе земе учество на граплинг меч. Поранешниот УФЦ шампион во тешка категорија во суперборба во Абу Даби Комбат клуб светското првенство кое се одржува од 22 до 24 април до...

Шаолин Рибеиро го задави Кени Флоријан (ВИДЕО)

Изминатиот викенд Кени Флоријан настапуваше во Абу Даби на Светкото Про првенство. Поранешниот УФЦ борец загуби со задушување од Витор „Шаолин“ Рибеиро по една минута борба. Флоријан во својата кариера три пати се бореше за појасот на УФЦ, додека 38-годишниот Бразилец...

-30% нa целaтa кoлекцијa прoлет-летo 2020

Од наш агол

Како би требало и како не би требало да се однесуваат...

Ако во изминатиот период пишувавме за некои критериуми кои треба да ги исполнуваат клубовите, стручните лица (тренерите), па спрема тие карактеристики родителите да бираат...

Последни објави

Ленокс Луис: Ќе го нокаутирам Тајсон Фјури

Ленокс Луис, поранешен апсолутен светски шампион во бокс во тешка категорија, за медиумите изјави дека и денес ќе го победи секој боксер. „Секако, ќе бев...

Балкан бест фајтерс ќе се одржи од 11 до 13 декември во Јагодина

Меѓународниот кик бокс турнир под закрила на ВАКО „Балкан бест фајтерс“ кој требаше да се одржи од 4 до 6 декември во Ниш, Србија,...

Мајкл Џонсон и Клеј Гвида ќе се пресметаат на 6 февруари

Еден од најголемите борци во УФЦ, Мајкл Џонсон и Клеј Гвида ќе се борат на 6 февруари 2021 година. Локацијата на мечот сè уште...

Платените гледања открија колку заработиле Тајсон и Џонс

Легендарниот Мајк Тајсон после 15 години пауза влезе во рингот, за противник го имаше Рој Џонсон, пресметката за жал заврши без победик. Пред борбата,...

Мајк Тајсон запалил џоинт и пред мечот со Рој Џонс (ВИДЕО)

Мајк Тајсон призна дека пушел марихуана непосредно пред вчерашниот меч со Рој Џонс Јуниор, кога се врати во рингот по 15 години пауза. Егзибициската...